Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt 500 Vario

Extrémně propojitelný, extrémně odolný

500-1

Všestranně styčný ideál schopný vyhovět extrémním požadavkům

Zdá se to až neuvěřitelné, ale Fendt 500 Vario Gen3 nabízí více než 22 možností propojení s přídavnými zařízeními. Vpředu, vzadu, z boku, všude. Kámasútra nesahá v tomto směru stroji této výkonové třídy ani po hloubku vzorku pneumatik. Proč? Úplně všechna spojení totiž vedou k maximálnímu všeobecnému uspokojení. Souhra mezi strojem a přídavným zařízením je dokonalá. Poděkujme za to například sedmi elektrohydraulickým dvojčinným ventilům, tlakovému vedení Power Beyond, …

Kompletní děkovná listina by byla sáhodlouhá. V každém případě lze konstatovat, že je Fendt 500 Vario Gen3 výjimečně schopným exemplářem vyšší střední třídy. Borcem nabízejícím skvělý poměr ceny a výkonu. A to ve všech stupních výbavy, z nichž si můžete vybrat. Je libo Power, Power+, Profi či Profi+?

Zvládne obhospodařit i větší farmy, poradí si s každým terénem. Municipality a komunální sektor oceňují jeho obratnost a přesnost. Všichni palivovou skromnost a také bezpečnost a pohodlí.  K nejoblíbenějším patří i proto, že se dokáže vypořádat s extrémními těžkostmi: Ať již v oblasti útoků stále těžších klimatických podmínek, tak legislativních požadavků.

 

 

500vario

500 vario

Čím vás dostane 3. generace

FendtONE: Fendt 500 Vario Gen3 byl jeden z prvních, který s FendtONE vyrazil bojovat za snazší práci traktoristů. Vítězně. Bez pionýrských chyb. Jednoduše proto, že to je FENDT. Značka bavorské preciznosti, která se po desetiletí drží na špici technologického vývoje a nikdy nic nenechává náhodě. 

FendtONE je synonymem perfektní ergonomie, snadného intuitivního ovládání, kosmických technologií, pozemské praktičnosti a oblačného pohodlí. Včetně automatického vyřizování administrativních úkonů a online propojení s kancelářskými i mobilními velíny. 

Plný zábavy: FendONE dělá tolik věcí za vás, že bylo třeba zajistit, aby se řidiči nenudili. Postaral se infotainment balíček – elektronická platforma pro zábavu a komunikaci. Se špičkovým hands-free systémem, nejvyšší kvalitou příjmu rádia po celém světě, možnostmi přehrávání takřka z čehokoli... K mediální výbavě patří také 4 kamery (2 digitální a 2 analogové). Nic na Oscara s nimi ale nejspíš nenatočíte. Zato s nimi uvidíte, jako byste měli 4 oči navíc.

Panoramatická kabina VisioPlus+: Tak pohodlná a promyšlená, že ji nebudete chtít opustit.

Nakladače Cargo 4X nebo Cargo Profi 4X/80: Díky třícestnému ventilu zvládne až tři souběžné úkony. 

Sběrnice ISOBUS na přední straně: Pomáhá Variotronicu řídit přídavná nářadí. Ať už je připojíte vpředu, vzadu nebo na obou koncích. Vždy však za nízkých volnoběžných otáček (jen 850– 950 ot./min).
......
 

DESATERO VÝJIMEČNÝCH PŘEDNOSTÍ Fendt 500 Vario Gen3

 1. Kabina VisioPlus – dostatek prostoru pro pracovní nadšení, velké 77° zorné pole pro perfektní výhled a dokonalý přehled o dění kolem stroje, pohodlné sedadlo spolujezdce, ... 
 2. FendtONE – pracoviště řidiče, kterým by nepohrdli ani piloti kosmických korábů. Zvláště ti méně zkušení, protože umožňuje intuitivní ovládání. S již legendární loketní opěrkou s 3L joystickem vybaveným tlačítkem zpětného chodu a všemi dalšími ovladači na dosah prstů. Či přímo na třech dotykových displejích: 10" na přístrojové desce, 12" na loketní opěrce, 12" vysouvacím v podhledu kabiny. I kdyby snad vaše inteligence nebyla zrovna v nejlepší kondici nebo vás postihl výpadek paměti, za pomoci logického barevného označení ovladačů souvisejících skupin funkcí se bezchybně zorientujete. 
 3. Inteligentní předek – přední závěs je plně integrovaný do vozidla, což s sebou nese řadu výhod. Ve Varioterminálu nastavitelná regulace přítlaku přenáší hmotnost přídavného nářadí na přední nápravu. Výška nářadí tak automaticky „kopíruje“ případné vlnění terénu ap. 
 4. Čelní nakladač Fendt Cargo 4X/80 DW s třícestným ventilem dokáže dělat tři věci najednou. Například drapák na kulaté balíky se dokáže zároveň spouštět, natáčet a otvírat. Už se nebudete moci vymlouvat, že více věcí činností najednou zvládne jen něžné pohlaví.
 5. Aktualizace softwaru = vždy IN! Z hlediska computerových schopností tento stroj nestárne. Vždy tak budete technologicky na výši, kompatibilní s veškerou další technikou a klidnější díky jistotě SW podpory. 
 6. Fendt Reaction – systém řízení pro bezpečný přímý chod. I kdybyste snad zachrupli, kola se automaticky vrátí do polohy přímo VPŘED. Co se týče řidičského komfortu, je v tomto stroji prakticky stejně vstřícný jako v moderním nákladním či osobním vozidle.  
 7. Fendt TI – samootáčení na souvrati. Nastavte si pro každé pole či louku, jak a kdy se při jakém druhu prací má na jejich okrajích Fendt 500 otáčet. Pak už jen ve správný čas na správném místě sekvence aktivujte stiskem tlačítka... A máte volno. Fendt TI otáčí za vás. 
 8. Čtvero modulů chytrého zemědělství: NAVÁDĚNÍ – AGRONOMIE – TELEMETRIE – OVLÁDÁNÍ STROJE. Nemusíte je mít všechny. Pro začátek si klidně vyberte jen ty, o nichž jste přesvědčení, že je naplno využijete. Každý můžete postupně rozšiřovat, zdokonalovat podle svých specifických potřeb. Například přidávat funkce Fendt Contour Assistant (naprogramování navigačních linií za pomoci GPS i v členitém terénu), Fendt TI Headland (pro řízení traktoru a připojeného stroje na souvrati), Fendt Section Control (automatické ovládání sekcí) a Fendt Variable Rate Control (variabilní dávkování hnojiv, vláhy, osiva apod. podle okamžité analýzy potřeb půdy), ...
 9. Ať to hraje! Balíček infotainmentu + zvukový systém 4.1 vám zajistí perfektní akustickou podporu pracovní morálky. Potřebujete něco prokonzultovat se šéfem či rodinou? V obložení kabiny je 8 mikrofonů abyste se při hands free spojení nemuseli při mluvení omezovat na jediný směr. Rádio vyhledává stanice hned přes dvě antény a poslech je bezchybný. O špičkovou kvalitu zvuku pečují také čtyři hyperkvalitní reproduktory a subwoofer. Máte-li audiobanku oblíbených budovatelských, zemědělských či jiných písní ve smartphonu, nic nebrání přehrávání MP3 přes USB, AUX-IN či přes bluetooth.
 10. Automatický zámek nápravy přívěsů. Couváte nebo provádíte jiný manévr, kvůli němuž je za normálních okolností nutné nápravu ručně zamknout? Už nemusíte. O vše se postará automatika. 
   

 

MOTOR A TECHNOLOGIE

Motor, který vás konečně rozjede naplno
Parametry motoru Deutz (TCD 4,1 L4) jsou více než slibné: 4 válce, 4 ventily, zdvihový objem 4,1 l. Tenhle chlapík s nimi dokáže opravdu hodně. Podporuje ho totiž: Common Rail – vícebodové vstřikování paliva pod tlakem 1600 barů. A také Wastegate – pneumaticky řízené turbodmychadlo bez motorové brzdy.

 • Síly čerpá z palivové nádrže o objemu 298 l, močoviny AdBlue pojme 31 l. Není však velký piják. Spotřebu umírňuje mimo jiné sníženými otáčkami (1700 ot./min při 50 km/h nebo 1400 ot./min při 40 km/h).
 • Umí se pěkně vykrucovat. (U Varia 516 je například maximálního krouticí moment 687 Nm při 1500 ot./min.)
 • Je ekologicky uvědomělý, spaliny upravuje prostřednictvím EGR, DOC, pasivního DPF a katalyzátoru SCR. Což ovšem není tak důležitá informace jako fakt, že splňuje emisní normu Stage V.

Každodenní převody do ráje – plynulá převodovka Vario ML 90

 • Zaručuje absolutně plynulou jízdu bez rázů, díky čemuž je maximálně efektivní. Navíc tímto šetrným jízdním stylem neničí půdu pod svými koly.
 • Od rychlosti 20 m/h až po 50 km/h si vystačí s nízkými otáčkami, což minimalizuje spotřebu.
 • Díky naklopení hydraulického čerpadla se prakticky neopotřebovává.
 • Automatice mezního zatížení a tempomatům vděčí za svůj klidný pracovní projev a snadné ovládání.  
 • Olej měníte až po 2000 hodinách a nepotřebujete žádný speciální.  

Hojně likovaná hydraulika

 • Možnost výběru výkonných čerpadel (75 nebo 110 l/min či 110 nebo 158 l/min.) 
 • Hydraulický systém a převodovka se neperou o olejovou náplň. Každý má svou. Navíc předehřívanou.
 • Funkce hydrauliky nastavujete na míru charakteru konkrétní činnosti ((průtok, časování ventilů, přiřazování ovládacích prvků, ...).

Naložte mu maximum– Fendt Cargo

 • Nakladač 100% vytvořený Fendt 500 Vario Gen3 na „tělo“. 
 • Snadné připojování zaklapnutím zámkového systému.
 • Hydraulika chráněná rámem.
   

POHODLÍ

V kabině, ve které vidíte i do budoucnosti – ve VisioPlus

Pohyblivý obýváček
Kabina je obdivuhodně prostorná. Vašemu pracovnímu rozmachu nabídne téměř 6 m2, nad nimiž se „klene“ téměř neuvěřitelný existenční prostor o objemu 2520 l. Samozřejmě perfektně ergonomicky, promyšleně, navíc designově. Včetně nespočtu odkládacích přihrádek a ploch. Vše je chytře umístěno tak, abyste se ze svého sedadla nemuseli vůbec zvedat (stejně se vám nebude chtít). Vše máte na dosah i bez naklánění a vykrucování. Všechny povrchy měkčené, příjemné na pohlazení.

Sklopný sloupek volantu ovládáte pedálem, centrální 10″ přístrojovou desku už opravdu nemůžete mít na očích i na dotek víc, zvlášť když je nastavitelná. Dvojčinný multifunkční joystick s proporcionálním ovládáním hydrauliky se stane hybnou pákou vaší rekordní výkonnosti. Doslova pod palcem máte vše, co potřebujete, na displeji loketní opěrky. O výsuvném přídavném displeji v podhledu kabiny ani nemluvě. S tím už fakt nemůžete nic přehlédnout, i kdybyste se snažili sebevíc.
A ten klid! Díky odhlučnění vás může rušit maximálně 72 decibelů.

Posezení jako v lenošce
Přitom jde o pracovní sedadlo s pneumatickým vzduchovým odpružením… Na přání však můžeme váš trůn dovybavit vyhříváním, pneumatickou bederní opěrkou a otočným adaptérem. Stěžovat si na posez nebude ani spolujezdec. Kdyby ho snad náhodou něco takového napadlo, můžete ho k luxusnímu polstrování připoutat bezpečnostním pásem. 

Budete vševidoucí
Milujete panoramatické výhledy? Teď už kvůli nim nemusíte na vrcholky hor, otevřou se vám při každodenní práci. Čelní lepené sklo kabiny VisioPlus je nedělené a v ladném oblouku protažené až do střechy kabiny. Díky tomu máte 77º výhled. Od země až do nebe. Což se hodí nejen při sledování ptactva, ale zejména při nakládání či skládání čehokoli ve vyšších sférách. Aby vám nic nespadlo na hlavu. Pokud půjde o nějakou, maličkost, různé varianty stěračů si s ní poradí. VisioPlus ale chápe, že mnozí špatně nesou, když si nemohou okno otevřít. Proto jim nabízí i tuto variantu. (Ovšem s děleným předním sklem.) Celkově vás tedy obklopuje a chrání robustní bublina. Klidně si můžete připadat jako maličký kosmonaut v obrovském skafandru. Technika, kterou máte k dispozici, nemá ostatně do kosmické daleko. Z kabiny VisioPlus prostě vidíte až do Houstonu.

Zrcadlo, zrcadlo, pověz...
Koho máte za zády, vám poví kompaktní zpětná zrcátka s integrovanými panoramatickými nástavci. Na přání vás dovybavíme vyhřívanými velkoformátovými zrcátky s rovněž vyhřívanou a samostatně nastavitelnou panoramatickou sekcí. Vše samozřejmě ovládáte elektronicky.


 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc