Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

900 VARIO MT

JEDEN PÁSOVÝ VYDÁ ZA DVA KOLOVÉ!

900mt

Když je pro vás i ten nejsilnější kolový traktor slabota...

Potřebujete pásák, to je jasné. Tank mezi traktory. Stroj, který nezastaví vůbec, ale vůbec žádná překážka. „Pásovci“ Fendt sice ještě nezdolají hluboké řeky po jejich dnech, nejsou vybaveny kanóny a provádět s nimi demolice rovněž nedoporučujeme, ale jinak zvládnou všechno. Zvlášť v obdobích, kdy se kvůli počasí změní vaše více či méně svažité pozemky v bahnité tankodromy, bažiny neúprosně vtahující do svých temnot každého, kdo se do nich odváží. 

Pásy prostě nedovolí strojům zapadnout, na klouzačkách jílu či ledovek neprokluzují! Nikdy! Strmé svahy, horská úbočí, nejhlubší brázdy a vyježděné koleje, bahniska, mokřady, krátery po dopadech čehokoli... Všude všechno hluboce důkladně obhospodaří a navíc vaši půdu chrání.

900mt2

900vari MT

Stroje FENDT VARIO 900 MT Gen2 jsou ty pravé PRO

 • Zemědělce v rostlinné i živočišné výrobě, kteří často zápasí s nežádoucím zhutňováním půd a nezdolatelnými pojezdovými rychlostmi.
 • Pro ty, kdo chtějí být první! Například na polích a v období, kdy nejsou optimální vlhkostní podmínky, pásáky už mají dávno hotovo.“

DEVATERO NEJ

 1. Fendt iD – nízkootáčkový koncept pro maximalizaci výkonu a minimalizaci spotřeby. Jmenovité otáčky motoru: 1700 ot./min., 40 km/h při 1550 ot./min.
 2. Nové hnací ústrojí VarioDrive (TA300 T) vyvinuté na základě 25 let zkušeností.
 3. CAS – revoluční řešení ventilátoru. Ventilace v přední části chladiče pracuje bez ohledu na otáčky motoru.
 4. Nové, citelně větší pásové disky (+ 13 cm) pro větší kontaktní plochu s terénem ještě více usnadňují manipulaci se strojem, zvyšují jeho stabilitu, schopnost pohybu v až neuvěřitelných podkladových podmínkách. 
 5. Nově řešené zavěšení podvozku = zvýšený jízdní comfort.
 6. Odpružení kabiny FENDT = minimalizace vibrací, maximalizace pohodlí řidiče.
 7. Nová kabina v designu a vybavení FENDT. 
 8. Nová vysoce výkonná hydraulika. Dvě nezávislá čerpadla, možnost volby hydraulických okruhů, nové výkonnější ventily.
 9. Nové hydraulické spojky s plochým těsněním pro čistotu bez úniků.

 

EXTRAVYCHYTÁVKY PÁSÁKU

Jedinečný systém odpružení

Je dán čtyřmi prvky: 

ConstantGrip

Co je Bogie in Bogie? Ne, není to nový oslavný tanec zemědělců. Jde o označení kyvadlového zavěšení středních podpěrných kladek v rámu pásu. Právě díky nim stroj (potažmo pás) snadno zdolává jakékoli terénní či jiné nerovnosti jak na polích, pastvinách apod., tak na cestách, silnicích. Právě kyvadlový systém se postará, aby byl kontakt pásu se zemí vždy maximální. A je-li maximální styk s podkladem, je nejoptimálnější také rozložení hmotnosti stroje po celé ploše pásu. Takového plošného rozložení sil s pneumatikami nikdy nedosáhnete… 

SmartRide

Pásový rám je na podvozek třeba zavěsit, upevnit. A je logické, že čím pružnější, flexibilnější toto zavěšení je, o to je i celý stroj „mrštnější“, s o to většími terénními nerovnostmi si poradí. Proto je jedním ze stěžejních benefitů pásového traktoru FENDT VARIO 900 MT právě nově vyvinutý systém zavěšení pásového rámu. Tvoří ho čtyři jedinečné prvky:

 • tlumiče integrované do robustních vinutých pružin,
 • doplňkové hydraulické tlumiče,
 • hydraulické tlumiče a listové pružiny tlumící nárazy a snižující zdvih pružiny,
 • torzní stabilizátor k zajištění příčné stability podvozku. 

Díky takovému zavěšení je odpružení FENDT VARIO 900 MT srovnatelné s kolovými traktory. Chcete čísla? Na předním vodicím válci dosahuje zdvih pružiny až 260 mm, válce mohou kmitat až v rozsahu 11 stupňů. 

Odpružení kabiny

FENDT VARIO 900 MT patří mezi první sériově vyráběné pásové traktory, které mají má kabinu odpruženou dvoubodově, respektive čtyřbodově. Vpředu dvěma gumovými nárazníky, vzadu tlumiči ve dvou vinutých pružinách.

Číslo opět hovoří za vše: zadní odpružený přesah kabiny dosahuje až 98 mm. Drncání, vibrování, pohupování, natřásání apod. je tak přes pevný zadní můstek citlivě tlumeno. Rychle zapomenete, že jste byli obvykle z pásáků vyklepaní jak nedělní řízek.

Co to pro vás znamená? Při vyšších rychlostech – ať už při svižnějších pracích na polích či při přesunech po cestách – už nebudete kmitat tolik jako dřív. Respektive váš stroj. Z hlediska efektivity práce se naopak kmitání citelně a ku prospěchu vašich zisků zvýší. 

Odpružení sedadla řidiče

Třešinka na sofistikovaném systému odpružení, ovšem s maximálním pocitovým i zdravotním efektem. Za zmínku stojí, že svůj pracovní trůn můžete mít v kůži. Pravé! A s držákem nápojů v opěradle.  

Bezzubý podvozek

Výraz „bezzubý“ je v případě FENDT VARIO 900 MT a dalších modelů pásových traktorů Fendt lichotka. Vyjadřuje totiž jedinečnou vlastnost podvozku: Mobile Track (MT). Starší pásové stroje se neobejdou bez ozubení na hnacích kolech. Ne tak „pásovci“ Fendt. Jak tedy kola s pryžovými pásy hýbou, jak na nich pás drží? zeptá se nepoučený laik se zkušeností pouze s růžovým tankem číslo 23, který léta „zdobil“ Smíchov, v lepším případě s rolbami na sjezdovkách. Na základě trakčního záběru. Přilnavosti, chcete-li... Velká zadní kola přenášejí síly na pásy přes velkou plochu opásání. Přední kola pásy tlačí ke svému povrchu, čímž je napínají. O „přilnavý tlak“ se postarají hydraulický válec a tlakový zásobník.  

 

TECHNOLOGIE

Fendt iD – maximalizace výkonu, minimalizace spotřeby

Koncepce nízkých otáček je jednou z prioritních předností strojů značky Fendt. Pyšní se jí samozřejmě také Fendt 900 Vario MT. Práce v ideálním rozsahu otáček vede k dosažení maximálního krouticího momentu, z čehož plyne nejnižší možná spotřeba… Například motor AGCO Power (9,8 l) dosáhne maximálního krouticího momentu už při 1200 otáčkách/min. Praxe neustále potvrzuje, že koncept vysoký točivý moment, nízké otáčky motoru je do budoucna jediný možný. Hnací soustava pracuje účinněji, a přitom tišeji. Vše je sladěné: motor, hnací soustava, VarioDrive, chlazení i hydraulika. Když zastavíte, software se automaticky postará o snížení z 1000 na 800 otáček/min. To by bylo, abyste nešetřili! Námahu, stroj i palivo.

Fendt VarioDrive – ta, která dala traktorovým bezstupňovým převodkám jméno 

Jakýkoli traktor bez převodovky Vario už dnes nejspíš ztrácí právo říkat si traktor. Je jako pivo bez pěny či bez ucha džbán, jak se zpívá ve známém songu. Proto ho nikdo nemůže mít doopravdy rád, vydržet s ním ve funkčním plodném svazku. Ovšem originální převodovka Fendt VarioDrive je stále ta jediná pravá na celý život. 

Stejně jako například Fendt 1000 Vario má i Fendt 900 Vario MT dva velké nezávislé hydromotory. Když druhý nepracuje (hydraulika) – třeba při jízdě –, vypne se. Neplete se hnací soustavě do práce… Vypnutí paradoxně vede ke zvýšení tažné síly. Když přejíždíte mezi poli, není třeba měnit rychlostní stupeň. Co jízda po silnici? Máte z ní s pásákem obavy? Zbytečně. Právě díky převodovce Vario Drive a nízkým otáčkám klidně pofrčíte po asfaltkách i 40km rychlostí při otáčkách jen 1550/min. 

V chládku, ať se děje cokoli – Concentric Air System (CAS) 

O nedostižně nepřetržitě optimální chladicí výkon se stará Concentric Air System (CAS). Jak to dokáže? Díky samostatnému hydraulickému pohonu, který není ani trochu závislý na počtu otáček. Prostě ochlazuje všechny tepelné výměníky současně stlačeným vzduchem. Na rozdíl od běžných ventilátorů nasává studený vzduch. Ten je hustší, takže dokáže absorbovat víc tepla. „Hustá“ je i ventilátorová vrtule. Mezi lopatkami má rozestup maximálně 1–2 mm, takže si dovedete představit sílu „fuku“, jakou studený vzduch výměníky prohání. Dobrou zprávou je rovněž fakt, že i když CAS pracuje naplno, může ještě přidat. Má rezervy pro případ extrémních podmínek. Pracovních i teplotních. Systém CAS je samozřejmě k dispozici také s reverzibilním ventilátorem. 

Hydraulika na druhou

Dvě čerpadla Load Sensing (2 x 220 l/min) hravě obslouží dva nezávislé okruhy už při 1700 otáčkách. Dva okruhy oceníte zejména při práci s přídavnými zařízeními s odlišnými požadavky např. na natlakování a průtok oleje. Třeba takový ventilátor sečky vyžaduje nižší tlak… Můžete mu ho dopřát. Ostatní systémy kvůli němu není třeba „násilně“ přiškrcovat, a snižovat tak účinnost chlazení.
Ventily mají velmi pěkný průtok 140 l/min, volitelně však mohou mít i 170 l/min.

 

POHODLÍ

Kabina pro nepřetržitou „pásovou“ práci

Je tak prostorná a pohodlná, že v ní skutečně můžete řídit stejně nepřetržitě, jako byste byli kolegou Charlieho Chaplina ve známém snímku Moderní doba. Respektive mnohem nepřetržitěji, protože vaše práce bude všechno, jen ne stereotypní. Rutinní úkony za vás totiž odpracuje automatika. Ať už systému FendtOne nebo jiná. 

Kabina FENDT VARIO 900 MT vám nabídne všechny vymoženosti nejluxusnějších kabin kolových traktorů Fendt, takže se skutečně nemusíte obávat poklesu fyzického a ovládacího komfortu. Brzy nedáte na pásovou práci dopustit.

Pohoda pro životní prostředí

Pokročilá hydraulika Fendt nejen šetří vaši kapsu, ale také přírodu. Starají se o to mimo jiné nové hydraulické spojky s plošným těsněním Flat Face Couplers (FFC). Zeleň kolem vás ocení, že je lze i pod tlakem ovládat prakticky bez úniků oleje. Díky nulovým ztrátám tlaku se navíc olej nemusí přehřívat, čímž se snižuje spotřeba. Čištění spojek si klidně vyškrtejte z diáře, je třeba jen ve skutečně vzácných případech…

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc