Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt SLICER

všestranný diskový žací stroj

žací

I střihoruký Edward by s ním šetřil čas, námahu a palivo

Chtěl bych tě potkati v lukách…
V lukách je disků tvých sekání pokorné trávy odevzdávání. 
V lukách je nejlepších trav štědrý stůl,
projedeš Slicerem, k nohám se stonek za stonkem skládá,
jen proužky řádků tělo tvé nahé zdobí, lučino drahá...
Chtěl bych tě potkati v lukách, jak už víš,
však nešel bych tvým nožům vstříc.
Jen děkovný můj hlas ti zašeptá,
že klátíš rychleji, než se má sekáčská touha nadechla. 

Fráňa Šrámek by z této parafráze své slavné básně Splav zarotoval v hrobě jako všechny žací disky sekaček FENDT SLICER dohromady. Zemědělec-sekáč se trvale rozrotuje radostí. Snadné, velmi rychlé, a přitom dokonalé sečení s konzistentní výškou i ve zvlněném, svažitém, ba dokonce i přímo horském či jinak komplikovaném terénu, to je přece sen každého, kdo o luční porosty pečuje. Zvlášť když využívá trávu jako krmivo a chce ji mít v co nejvyšší kvalitě.

senáž

senáž2

Proč je FENDT SLICER tak skvělý, jak je

Oceníte zejména:

 • lehkou, a přitom stabilní konstrukci,
 • nízkou spotřebu danou inovativními pohony,
 • dlouhou životnost a nízké provozní náklady,
 • velmi dobrý a čistý řez,
 • vhodnost pro všechny oblasti a podmínky,
 • možnosti dalších vylepšení pro ještě vyšší kvalitu píce. 

 

DESATERO NEJ ŽACÍCH STROJŮ FENDT SLICER 

 1. Variabilita, všestrannost, individuálnost – přední i zadní sekačky apod.
  Když řeknete, že chcete FENDT SLICER, možná znejistíme. Pod tímto označením nabízíme hned několik strojů, které pojí jediný princip sečné, chcete-li řezné technologie. Liší se však připojením na traktor (vpředu/vzadu), pracovními záběry, specifickými úpravami pro rozmanité terény a podmínky. Povyprávíte, kde a jak hospodaříte, a my vám FENDT SLICER nakonfigurujeme „na míru a charakter“ vašich luk, louček, pícninových porostů apod.  
 2. Šestihranný hřídel a kompaktní úhlový pohon  
  Srdcem SLICERŮ je průběžný šestihranný hřídel, který pohání jednotlivé úhlové převodovky a unašeče pod žacími disky. Pracují v doživotní olejové lázni, takže jedete, mažete a nestaráte se.
 3. Unikátní centrální zavěšení, snadné skládání pro přepravu po silnicích 
  Se středovým zavěšením žacích lišt přesně v místě těžiště se nesetkáváte často. Jak je ale poznáte, už nebudete chtít jinak. Zaručuje totiž dokonalé kopírování terénu, a tím i ochranu půdy. Tento systém vám rovněž usnadní složení stroje po práci. Potřebujete se po silnici přesunout domů nebo na jiný pozemek? Jednoduše zvednete křídlo či křídla žacích ramen takřka do svislé polohy. Šířka stroje je v pohodě, rozložení hmotnosti OK. Pokud se vám cestou po komunikaci zaříznuté ve svahu zachce „síknout“ i svah nad silnicí čí příkop pod ní, teoreticky můžete. Stačí žací křídla nastavit do žádoucích úhlů. A nenechat se odradit kyselými obličeji ostatních účastníků dopravního provozu.
 4. TurboLift – odlehčení žací lišty 
  Říká vám něco pojem plovoucí sekání? Určitě! Ano, sečné/řezné lišty FENDTŮ SLICER těsně nad terénem lehce plovou. Jako by se nad ním pohybovaly na vzduchovém polštáři, jako by je nadnášela magnetická pole. Technologická realita tohoto efektu je ovšem mnohem prostší. U zadních sekaček FENDT SLICER se středovým odpružením, kombinací sekaček a předních sekaček SLICER FQ tento „vznášedlový“ dojem zajišťuje patentované hydropneumatické odlehčení žací lišty zvané TurboLift. Míra odlehčení je snadno nastavitelná z kabiny i během sečení. Když tedy například vjedete do zavodněnější části, kde byste to mohli brát třeba i s bahnem a žábami, odlehčíte výše nad terén... Pružnost reakce na to, kde zrovna sečete, se pozitivně odrazí také ve spotřebě, protože nikdy nemusíte vynakládat vyšší tažnou sílu, než je nezbytné. Na souvratích se systém vždy sám zkalibruje. Potřebujete pro změnu odtlakovat svůj močový měchýř? Stačí tlačítkem na ventilovém bloku uvolnit tlak žací jednotky, „zaparkovat ji“… A už vám nic nebrání.  
 5. SafetySwing – ochrana při hrozícím nárazu 
  Může se stát, že ve vzrostlé zeleni na něco narazíte. Třeba na odhozený předmět, kládu, divočáka, milenecký pár... SafetySwing se postará, aby se je nože žací lišty nesnažily zarputile podříznout. Žací lišta se vyhoupne nahoru, přes menší překážku se přenese a vrátí se do původní polohy. Vy pokračujete v sečení jakoby nic.
 6. Komplexní ovládání ISOBUS 
  Cokoli na sekačce snadno ovládáte z kabiny na displeji. Ať u jde o Varioterminál FENDT nebo jiný kompatibilní. Nebo dokonce joystickem svého traktoru Fendt Vario. Od automatického řádkování, ovládání přítlaku lišty, odlehčení, objeví-li se varování o přetížení, skládání před přesunem na jinou lučinu…
 7. BeMove – nastavení dopravníkového pásu 
  Funkce BeMove umožňuje nastavit na terminálu šířku řádku od 1,8 m do 3 m. Proč je to skvělé? Protože po vás přijedou na louku další stroje, které budou s vámi posečeným materiálem dále pracovat. A když jim zelenou masu předpřipravíte na míru jejich pracovních končetin a otvorů, půjde jim práce pěkně od ruky.  
 8. ComfortChange – systém rychlé výměny čepelí
  Všechny diskové sekačky jsou nebo mohou být vybaveny pohodlným systémem rychlé výměny nožů Comfort Change. Je tak snadný, že by ho zvládlo i dítě nebo tchyně. A stejně bezpečný. Nůž vyměníte, než mrknete. V čase senosečí, kdy je každá vteřina drahá, to nepochybně oceníte.  
 9. DriveGuard – ochrana pohonu proti přetížení při kolizi disků 
  Kolize s cizími předměty je noční můrou všech diskových sekaček. (Ba ani SafetySwing není vševidoucí a všespásný.) V případě FENDTU SLICER však dopadům srážek s čímkoli, co by mohlo stroj vážněji poškodit, nemilosrdně zatíná tipec integrovaný systém proti přetížení DriveGuard. Při zablokování se jisticí disk DriveGuard sebedestruuje ve čtyřech předpřipravených zlomových bodech, čímž odpojí, a tedy ochrání pohon. Ledva je nežádoucí překážka odstraněna, disk DriveGuard za minutku snadno vyměníte za nový. Je totiž umístěn na vnější straně žacího disku, takže není třeba nic otevírat a rozmontovávat. A seče se dál kolem černých močálů i bílých skal. 
 10. Válcový kondicionér (RC) a prstový kondicionér (KC) 
  Kondicionéry nejspíš znáte z vlasové kosmetiky. Odhlédneme-li od faktu, že tráva, kterou stříháte, jsou vlastně vlasy vašich luk, které mašinkou FENDT SLICER sjíždíte na miniježka, pak vězte, že v širším významu slovo kondicionér znamená: upravovač, prostředek nebo přísada ke zlepšení stavu.
  FENDT SLICER nabízí kondicionéry hned dva. 
  Jejich nejvýznamnějším přínosem je zkrácení procesu sušení píce. Mechanické prsty kondicionéru pročísnou posečené tak umně, že – ať je to cokoli – zaručeně to schne rychleji. Pročíslé stvoly uloží do lehkého vzdušného řádku, takže jimi mohou proudy přírodních fénů a vlhkost snadno mizet do nenávratna. „Mačkací“ kondicionér (RC) zase funguje jako citlivá ždímačka.

  Prstový kondicionér KC má lehce nastavitelný protihřeben, který lze použít k nastavení intenzity kondiciérové kúry v pěti úrovních. Hroty jsou samozřejmě zajištěny proti ztrátě.

  Válcový kondicionér RC přichází ke slovu zejména při sklizni jetelovin a pícnin. Jde o dva spolupracující pryžové válce (mačkače), mezi nimž vzniká vámi nastavitelný lisovací tlak. Intenzivně zbavuje zeleň nadbytečné vody a narušuje případné kožovité povlaky a cevní vazivo rostlin. Ovšem zároveň i citlivě, ba přímo něžně, aby nebyly na kaši a orvané jak vy po práci s jinými stroji, než je FENDT SLICER.  

 
 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc