Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

shrnovač

Multihrábě nové generace

Konečně si můžete nahrabat, abyste už nikdy nemuseli obracet každou korunu. Jen seno... Nevolníci ani budovatelé, kteří by za zpěvu lidových písní a s úsměvem na rtech vaše traviny hráběmi až do uschnutí přehazovali a zase hrabali do řádků, už nikdy nepřijdou. A i kdyby, nedoplatili byste se. Naštěstí máte náhradu – FENDT FORMER HAY RAKE. Hravě zastane práci asi tak 100 až 500 hrábí v rukou vesnické chasy. Záleží na podmínkách, typu FENDTU FORMER a tak dále... V každém případě se můžete spolehnout, že to na vašich loukách bude jen lítat! A samozřejmě padat do řádků jako podle pravítka.

Že nemáte žádné latifundie, ale loučky jako dlaň? Navíc křivé, svažité, strmé, bahnité či jinak hendikepované? FENDT FORMER je korektní demokrat. Myslí i na vás.  

former

fomer

Při sklizni píce se počítá každé stéblo

Všechny vícerotorové shrnovače píce Fendt Former mají zcela kardanové zavěšení rotoru. Tím je umožněno nastavení jak podélného, tak příčného kopírování terénu, a bez jakýchkoli ztrát je možné sklízet dokonce píci polehlou ve stopách kol nebo ve výmolech. Travní porost je tak chráněn i na rovném terénu.

Jsou montovány různé hlavy podle počtu rotorových ramen. Všechny jsou navrženy pro poskytování stability a dlouhé životnosti.

ČTRNÁCTERO NEJ obraceče a shrnovače píce FENDT FORMER HAY RAKE

 1. Maximálně čistá práce – v píci je minimum nečistot, které do ní nepatří
 2. Přesné řádky, jejichž šíři si můžete nastavit dle potřeb
 3. Lehkost konstrukce – stroj utáhnou i malé traktory
 4. Odolnost – ač lehké, stabilní a robustní, prakticky nezničitelné
 5. Dlouhá životnost – přežijí vás
 6. Úspornost – nízké provozní náklady 
 7. Variabilita, flexibilita – snadné přenastavení dle aktuálních podmínek i bez použití nářadí
 8. Drobné opravy na počkání – většinu drobných zádrhelů napravíte do minuty a k velkým nedojde
 9. Operativnost – snadné složení pro přejezdy mezi pozemky 
 10. Rychlost – předstihnete deště i větry
 11. Ochrana proti prachu a nečistotám
 12. Mimořádně tichý provoz
 13. Radličky se hýbou rychle a přesně
 14. Samomaznost

Vychytávky s obřími efekty

FlexHigh – automatická správná výška shrnování
Je-li váš stroj vybaven tímto inteligentním systémem, pracovní výška „shrnovačů“ se nastavuje sama podle toho, jak rychle jedete. Čím rychleji drandíte, o to má rotor ve své přední části více práce (rozuměj píce), a proto musí radličky/prsty/hrabátka více zabrat. Bez FlexHigh se může stát, že budou tak trochu lajdat. Uhýbat dozadu, posečené jen na oko „šolichat“ apod. FlexHigh jim to nedovolí. S vyšší rychlostí hrabací kolotoč mírně sníží, čímž hrabičky donutí k vyšším pracovním výkonům. Aby to braly skutečně „od podlahy“ a na louce fakt nic nenechávaly. Aktuální poloha rotoru se vždy zobrazuje na displeji v kabině.

CamControl
Berou vás dokonalé výkruty na souvrati? Systém CamControl se vám o radost z nich postará. Bezchybně totiž hydraulicky nastavuje vačkové dráhy. Při otočce zvedne hrabičkové kolotoče minimálně 50 cm nad zem. A polohu hrabivých prstů srovná do roviny. Souvraťové vytáčení tak nijak nepoškodí ani gram píce, a přitom těžiště shrnovače setrvává v bezpečně nízké poloze, takže při otočkách neztratíte balanc. Zabodovali byste i ve StarDance.
Vačkové dráhy jsou navíc samostatnou kapitolou kvality, kterou oceníte nejen na souvratích. Uzavřená konstrukce je chrání před nečistotami a prachem a samomazání pečuje o hladký chod rotorů. 

SteerGuard 
Tento patentovaný systém řízení dbá, aby FENDT FORMER přesně kopíroval proměnlivou linii terénu. Využívá k tomu otočné čepy kol, stavitelné hlavy spojovacích tyčí, … Pro uživatele je ovšem důležitější než technické detaily fakt, že díky systému SteerGuard nemusí nic řídit ani hlídat on. Dokonce ani stabilitu. Minimalizace dělených míst a úchytů snižuje míru opotřebovávání. Zde platí upravený Murphyho zákon: Čím méně se toho může pokazit, tím se toho pokazí méně.

Jet-Effect
Otočné čepy rotorů jsou oproti zvyklostem revolučně umístěny mimo těžiště. Co to pro vás znamená? Důležitý detail. Zvedá-li se hrabičkový kolotoč, jde jako první nahoru přední část. Spouštíte-li ho, jde jako první k zemi naopak zadní část. Čímž je zajištěno, že se hroty radliček nezaboří do zeminy. Chráníte tak před poškozením jak půdu, tak radličky/hrabátka a eliminujete možné znečištění píce kousky hlíny, kamínky ap.
Nerozumíte? Pak vězte, že vaše hrabičkové kolotoče budou na drahách luk přistávat stejně chytře a plynule jako letadla (jety) na ranvejích. Žádné boření čumáků do dráhy!

Jeden stačí, ale čtyři stačí víc
Můžete mít FENDT FORMER s jedním, dvěma, ale také se čtyřmi rotory. Na každém ze třinácti snadno vyměnitelných paprsků/ramen těchto rotujících hvězdic se činí jedny hrábě. Počet rotorů určuje šíři pásu, na němž pouhým protažením stroje obrátíte či shrnete svá voňavá sena.


 • Jednorotorový tažený shrnovač má pracovní záběr 3,6–4,5 m. 

 • Dvourotorový středový shrnovač má pracovní záběr 5,8–10,0 m.
 • Tažený dvourotorový boční vykladač bez přídavného podvozku až 7,0 m. 
 • Dvourotorový boční vykladač s hlavním podvozkem má pracovní záběr 5,75–8,4 m.
 • Čtyřrotorový shrnovač má pracovní záběr 10,00–13,8 m.

 
Vypadá to trochu jako věda nebo problém pro Hamleta, ale není. Výběr závisí na vašich podmínkách a možnostech. Chce to vidět, ideálně otestovat. V každém případě všichni, kdo kdy snili, že budou jednou jezdit s kolotoči, mají nyní s FENDTEM FORMER šanci své zdánlivě bláhové fantazie proměnit v realitu. Mohou roztáčet až čtyři kolotoče najednou, a ještě si přitom pořádně nahrabat!
 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc