Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt ROTANA

Variabilní lis na kulaté balíky

rotanaf

Balení, kterému žádná květinka neodolá (pravděpodobně)

Sklizeň píce (slámy, sena, siláže), to je adrenalin. Podaří se, stihne se? Dostaneme to pod střechu? Kdo při této hře nervů sbalí píci do „kulatý ruličky“, může si být jistý, že na rozdíl od hazardérů na valše u starýho Růžičky má šanci sebrat všechno. A ještě své roličky s výhrami obalit fólií... Zda lze ROTANOU V Combi sbalit a „přeří***ut“ také nějakou tu přítulnou lijánu či nevinný kvítek, ještě naši vědci zkoumají...

variabilní kom2

rotana

FENDT Rotana V Combi je ve všech svých výkonových variantách skutečně hráč, který ve vašich hrách o píci bere vše. Obere vaše pozemky doslova do posledního stébla. Jeho sběrná a lisovací technika je na nejvyšší úrovni, ovládání intuitivní. Navíc disponuje triky, fígly a vylepšeními, kterými se jiní „rotační baliči“ opravdu nemohou chlubit.

DVANÁCTERO NEJ FENDT ROTANY V Combi

 1. HydroFlexControl – již nikdy zácpa 
  Řeč je o řezné podlaze FENDT ROTANY. Je „flex“, tedy flexibilní, na pružinách. Díky nim se vykyvuje nahoru a dolů. „Hydro“ jsou dva hydraulické válce ovladatelné z kabiny, které umožňují ještě větší otevření stroje. HydroFlexControl tak ve výsledku znamená, že i když ROTANA „pozře“ větší sousto píce, poradí si s ním. Jednoduše více otevře svá pomyslná ústa. Žádné blokování, žádné zácpy, žádné tlačenice u sběrnice píce, která je navíc v těsné blízkosti rotoru, takže to píce pod jeho nože nemá daleko. Vy tak můžete pracovat bez jakéhokoli zdržování.
 2. Až 25 nožů v akci
  Pokud jde o výkon a kvalitu řezu, tvar nožů – čtyřcípé hvězdy – byl vyvinut pro velké objemy sklizně. Jen na délku 45 mm nařezaná stébla umožňují vytvářet balíky o opravdu velké hustotě. K dispozici jsou rotory se 2, 13 nebo 25 noži. Nesnášíte čištění štěrbin mezi nimi? Zmáčkněte tlačítko na terminálu– a je vyčištěno. Nemáte právě chuť a potřebu nářezu? Použijte atrapy nožů, které umožňují sbírání a balíkování bez řezání…
 3. Nejsnazší intuitivní ovládání
  Můžete si vybrat, jak ROTANU ovládat. Přes rozhraní ISOBUS jednoduše propojíte lis s traktorem přes příslušnou isozástrčku – a hned vše vidíte v kabině na terminálech (včetně FENDT Varioterminálu). Nastavíte, co balíte, zda chcete měkké či tvrdé jádro, jeden z 10 typů balíků, zvolíte konfiguraci nožů, …
  Druhou možností je E-Link Pro, tedy externí dotykový panel. S ROTANOU rovněž přes ISOBUS. Nabízí prakticky totéž co předchozí varianta. 
  Třetím ovladačem je E-Link Control, samostatný ovládací terminál. S nápovědou, akustickými signály, ...
 4. Dokonalá lisovací komora pro dokonalé balíky
  Její tajemství je v zádi, respektive v pohyblivosti zadního víka, vrátek, dveří. Jak balík narůstá, přesouvá se do nejefektivnějších poloh, čímž snižuje tlak na podávací sekci a zabraňuje nadměrnému opotřebení součástí stroje.
 5. Balíky pod zámkem
  Zdánlivý detail, ale velmi podstatný: mechanicky blokovaná lisovací komora. Nastavitelná západka zabraňuje nechtěnému výkyvu zadních výklopných dveří. Zabraňuje tak „zešišatění“ balíků apod. I díky ní se budou vaše balíky pyšnit dokonalým kruhovým průměrem.  
 6. Spolehlivý posun a rotace díky přídavnému pohonu
  Přídavný motor ADS zaručuje, že budou balíky plynule a bez prokluzování rotovat za všech okolností. I ztížených. Čtyři nekonečné řemeny a horní hnací válec totiž kromě základního motoru pohání také další váleček přímo pod nimi. Zárukou perfektního posuvu je mimo jiné vysoká přilnavost pásů a válečku, která zabraňuje jakýmkoli prokluzům.
 7. Velká hustota balíku díky systému konstantního tlaku CPS
  Hustota balíku je základ. Všechny Rotany s variabilní komorou proto nabízejí CPS, systém konstantního tlaku. Zajišťuje růst tlaku přímo úměrný nabývajícímu průměru balíku. Tedy: čím větší balík, o to větší tlak. Zpočátku se stará napnutí pásů, od určitého momentu přebere hutnění hydraulika.
 8. Balíčky i balíky
  Vyhovují vašim skladovacím prostorům, technice atp. spíše menší, nebo XXXXL balení? FENDT ROTANA V Combi nabízí všechny velikosti. Stačí si nastavit, jak velký průměr mají balíky zrovna mít. Na výběr máte od od 0,70 m do 1,60 m nebo 1,80 m.
 9. Sítě a ovazování – 2 typy vázání, perfektní zabalení, automatické vkládání
  VarioTwin = jednoduchá a levná kombinace sítě a lanka (s možností regulace rychlosti).
  VarioNet = síťový úvaz, který je dokonale kompatibilní se všemi standardními šířkami sítí. Síťovou brzdu lze navíc nastavit tažnými pružinami. Síť se dle potřeby „chytře“ rozšiřuje, takže mají balíky dokonalý tvar i po stranách a jsou perfektně chráněné.
  EasyLoad = neuvěřitelně snadná výměna sítí na libovolném lisu na kulaté balíky Fendt. Vložíte válec se sítí do systému… A automatika už si ho sama vystředí. 
 10. Load sensing – vše pod senzory
  Ani ti nejvýkonnější špioni tajných služeb by vaše balíky neohlídali lépe než senzory FENDT Rotany V Combi. Mají pod kontrolou doslova všechno. Od tvaru balíku, jeho hmotnosti, vlhkosti až po... Více neprozradíme, detaily podléhají utajení, prozradí vám je váš obchodní zástupce.
 11. Libo-li fólii? Zvolte si ji!
  Vázání do sítí je fajn, ale pravděpodobně pod vlivem kuchyňských fóliovaček stále roste popularita balení balíků do fólií. „Fóliáky“ jsou kompaktnější, soudržnější, lépe chrání svůj obsah. Snáze se skladují a vybalují v mrazu. Ztráty jsou nulové, protože v hladké fólii neuvízne ani stébélko. O zanesení přírody igelitem se není třeba obávat. Vše je recyklovatelné. Že byste občas rádi fólii a občas síť? Stroje nabízejí obě možnosti. Volíte tu, která je pro vás právě lepší. Svobodně a častěji než jednou za 4 roky.
 12. Umyjte si ruce
  Ovšem nikoli obrazně jako Pilát nad osudem Ježíše Krista, nýbrž doslova. FENDT ROTANA 130 F Combi má v sobě zabudovanou nádržku na čistou vodu a mýdlo. FENDT ROTANA V Combi, to je prostě čistá práce!

Vychytávky LOAD SENSINGU a volitelné funkce TIM PRO ROTANA

Automatické otvírání a zavírání / Po dokončení vázání se dveře balicího prostoru automaticky otevřou a po vysunutí balíku zase zavřou. 
AUTO Pickup Hub / Sběrač se automaticky zvedne, aby neovlivnil proces vážení.
Automatické čištění drážek mezi noži / Při lisování se nože během procesu vázání zasouvají, aby se štěrbiny udržely čisté.
Senzory vlhkosti / Vlhkost sbírané plodiny je při vytváření balíku průběžně monitorována.
Balíkové měřítko / Jak během vázání, tak po vyhození balíku je měřena hmotnost lisu. Pokles hmotnosti lisu po vyhození balíku je veličinou, která určuje jeho hmotnost/váhu. 
Zpevnění vnější vrstvy balíku / Při lisování píce nařezané noži jsou nože před finálními vrstvami v pravý čas systémem odklopeny, vyřazeny z činnosti. Dlouhá stébla v krajních vrstvách tak zabrání jakémukoli „sypání“ čehokoli odkudkoli. Vytvoří prvotní přírodní „obal“ balíku, který následně zafixují motouzy, sítě či fólie. 
LED pracovní osvětlení / Pod bočními kryty jsou LED pásky a při jejich odklopení se rozsvítí. 
 
 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc