Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Fendt SQUADRA

Lisy na hranaté balíky FENDT

hranate

Nejsnazší cesta, jak být v balících

Jak pro vaši slámu, tak pro vás samotné. To už dnes ví i každý balík. Chce to jen vhodný lis. Nejekonomičtější, nejosvědčenější, nejspolehlivější = LIS FENDT. Jistotu, která má za sebou 30 let vývoje. Dost na to, aby se mohla směle pyšnit postavením lisovací jedničky na globálním trhu. Čtyři modely, které jsou připraveny pro vás vyjet lisovat, jsou navíc ve srovnání s konkurenčními technologicky minimálně o generaci napřed.

squadra2

squadra3

Jak je možné, že jsou balíky Made in FENDT jeden jako druhý?

Protože jsou lisy FENDT chytře vymyšlené. Lví podíl na tom má ale senzor v předlisovací komoře. Díky němu stroj jen neodhaduje, kolik toho lisuje, ale VÍ to! Pozná, že je toho právě dost, aby bylo co zhutňovat, stlačovat.
 

DEVATERO NEJ LISŮ NA HRANATÉ BALÍKY FENDT 

 1. Robustnost, výkonnost ⇒ dlouhá životnost, rychlá ekonomická návratnost
 2. Volitelná velikost balíků dle situace ⇒ variabilita, cit pro vaše potřeby a podmínky
 3. Minimální požadavky na údržbu ⇒ úspora času a peněz
 4. Maximální hustota balíků ⇒ snadné stohování a přeprava
 5. Jednoduchá obsluha ⇒ ISOBUS nebo jiný kompatibilní terminál/displej
 6. Monitoring hustoty balíku (senzory) ⇒ automatická regulace v případě měnících se podmínek
 7. Nedostižná uzlovací technika
 8. Vyhazovač balíků, který vysune buď pouze poslední balík, nebo celou komoru
 9. Hravě složitelný balíkový skluz ⇒ snadné přejezdy po silnicích 
   

LISOVÁNÍ V KOSTCE 1

 • rovnoměrné hranaté balíky
 • již nikdy plísně kvůli nevhodně zformovaným balíkům
 • větší slisování snižuje počet balíků na hektar
 • čímž minimalizuje náklady na manipulaci a dopravu
 • automatická regulace slisování

 
Sebere vás, jak bezchybně sebere vše
Sběrač (pick-up) o šířce 2,26 m má skutečně široce rozevřenou náruč. Ani nejširší řádky pro něj nejsou problém. Valí je do sebe 128 lačnými prsty chmatáky se zručností mistrů kapsářů. Nenechají na poli hraboší chlup, natož stéblo. Aby nic, co sběrač nabere, neuniklo zpracování a zužitkování, čtyři šneky se postarají, aby rostlinná masa hladce doputovala do předlisovací komory.
 
Řezat, řezat, řezat... Jen to na polní povaleče platí
Až 19 nožů se postará o skutečně kvalitní seřezání všeho, co sběrač sebere. Prsty, které stvoly a stébla čehokoli pod katovské nože spolehlivě dostrčí, jsou pevné a dvojité. Je libo kratší, nebo naopak delší řezanku? Na levé straně lisu je možné zvolit počet nožů řezání, a tak délku řezanky snadno, rychle a pohodlně přizpůsobit okamžitým požadavkům. 

Předlisování = nezbytná předehra úspěchu
Základem správného slisování je předlisovací komora. Podávací hrabice ji průběžně plní, aby mohla být rostlinná hmota nepřetržitě předstlačována. Čím je předlisované pícniny více, o to intenzivněji tlačí na spodní desku. Tlak střeží senzor. Jakmile překročí stanovenou mez, čidlo vydá pokyn zádržným prstům. Ty seřezané a následně předlisované čapnou a přesunou do hlavního lisovacího kanálu.

Lisování, které píci zbouchá do kvádříku
Hrabice předlisovanou vrstvu vsunou do hlavní lisovací komory. Tady teprve začne ten pravý a nekompromisní nátlak. Několikanásobně vyšší než v předlisovací komoře. Pravý pres pístu síly bucharu, který do toho buší (lisuje) 47× za minutu.    

Jak píst pozná, že je utuženo na max?
Řeknou mu to senzory – čidla. Poznají, zda je ještě třeba tlačit, ba dokonce o kolik je případně ještě nutné přitlačit. (I to, že víc už to fakt nepůjde.) Čidla jsou si dobře vědoma, že co nejde silou, jde ještě větší silou. Podle toho regulují tlak oleje v lisovacích válcích. Při nadměrném zatížení pístu však tlak automaticky klesne. Proces lisování tedy neřídí to, kolik oleje do hydrauliky pošlete, ale balík sám. Charakter jeho niterného obsahu. „Řekne si“, o kolik chce ještě zmáčknout, aby byl skutečně tvrďák. 

LISOVÁNÍ V KOSTCE 2

 • vysoká průchodnost
 • rovnoměrné lisování
 •  jedinečné osvětlení i při práci za šera či v noci
 • minimum mazacích míst a prodloužení intervalů mazání
 • jistota a spolehlivost za všech podmínek


Uzly jako od Foglara
Spíš lepší. Hranaté balíky lisů FENDT jistí hned dvojuzlíkové vázání. Šest uzlovačů se činí na šířku lisovací komory 120 cm a čtyři na šířku lisovacího kanálu 80 cm. Každé svázání je dvojité a jehly jsou zatěžovány jen při samotném vázání. Během lisování v nich není provázek. Díky tomu se mírní opotřebovávání a takřka nedochází k chybnému vázání. To už musí být, aby se to zamotalo...

Ventilátor pomahač
Je výklopný, aby do něj bylo možné snadno vložit motouz, poháněný hydraulicky přímo lisem a patří k vázacímu systému. Žene proud vzduchu rychlostí až 140 km/h, čímž brání vniku nečistot do uzlovačů.

LISOVÁNÍ V KOSTCE 3

 1. spolehlivé svázání i za vysokých lisovacích tlaků
 2. skoro žádné opotřebení
 3. dlouhá životnost
 4. centrální mazání uzlovačů
 5. ventilátor – účinné čištění uzlovačů
 6. jednoduché navlečení provázku


Lis FENDT vydrží víc než vy
O hodně víc. Má totiž oproti „běžným“ lisům zesílený rám i lisovací komoru. 

Sám se postará, aby byl řádně namazaný
Lisy FENDT jsou v maximální míře obdařeny schopností sebeúdržby. Na vás nechávají jen nezbytné minimum. Samomazná ložiska například vyžadují promazání až po 50 provozních hodinách.

Bouchač, který poslouchá jako beránek
Nikdy neutuchající sílu a odolnost mu dodává také robustní a výkonná převodovka Vario. Díky ní bez mrknutí snese největší rázy a zatížení. Prostě mu můžete dávat do těla. Spirálovitý čtyřřadý rotor seřeže všechno, co mu přijde pod nože. Stejně jako podávací válce je totiž poháněn řetězy. Tudíž dře jako novodobý otrok. Stejně spolehlivě, oddaně a bez protestů.

LISOVÁNÍ V KOSTCE 4

 • přímý pohon všech částí lisu pro bezproblémový chod stroje
 • masivní a spolehlivá hlavní převodovka, centrální samomazání


Ovládání jedním prstem
Přes terminál, displej, obrazovku. Lisy FENDT ovládáte stejně snadno jako chytrý mobil. Ťuk sem, ťuk tam... Můžete si vybrat mezi terminálem GTA nebo komunikací lisu a traktoru přes ISOBUS. Obě možnosti jsou stejně dobré. Máte dokonalý přehled o stavu lisu a jeho nastavení. To můžete samozřejmě měnit.  

LISOVÁNÍ V KOSTCE 5

 • všechny důležité informace se zobrazují na terminálu: směrové šipky, lisovací tlak, vrstvy na balíku, diagnostika vázání, stav řezání, ...
 • snadné nastavení všeho: dat, intervalů mazání, automatické nebo manuální regulace slisovatelnosti balíku, ...
Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc