Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

T5522

Minimální rozměry, maximální výkon

Kompaktní teleskopické nakladače Weidemann jsou jedinečné svou „skladností“. Pohádkově řečeno: jsou „malé, ale šikovné“. Navíc schopné výškou zdvihu a výkonem směle konkurovat svým vzrostlejším sourozencům z jiných modelových řad. Díky řízení všech kol mají stabilitu doslova v genech, což je předurčuje k multifunkčnímu použití v rozmanitých podmínkách. Kdo je pozná, zamiluje si je a zůstává jim věrný. 

t5522

řízení všech kol práškový lak
Řízení všech kol + nižší těžiště Odolný práškový lak
systém teleskopické rameno
Vertical Lift System Teleskopické rameno
planetová náprava uzávěrka
Vertical Lift System Teleskopické rameno
pneu velký výběr
Pneu pro každý terén Výběr přídavného nářadí
hřídel 2x2

Vývodový hřídel

Kompaktní rozměry

poloměr

Malý vnitřní poloměr

t5522

Základní vlastnosti

Řízení všech kol + nižší těžiště = stabilita na druhou
Neohrozitelná stabilita? Kompaktním teleskopickým nakladačům ji dává kombinace neděleného rámu, řízení všech kol a velmi nízkého těžiště. Přitom jsou tyto stroje nebývale mrštné a obratné.

Odolný práškový lak 
Stroje Weidemann vypadají roky jako nové. Vděčí za to ekologické technologii práškového lakování. Její zásluhou je výsledný lak extrémně odolný. Vypálení segmentů při 180 °C je zárukou pevnosti a dokonalého přilnutí laku k podkladovému kovu. 

Vertical Lift System – pro hladké vzestupy i sestupy 
Nahoru i dolů hladce, snadno, bez rizika výkyvů. Nechte plynulost pohybů teleskopického ramene na poloautomatice. Tento užitečný asistent se jmenuje Vertical Lift System (VLS). Že je skvělý, potvrzuje několik mezinárodních ocenění. Obzvláště zemědělci si ho nemohou vynachválit. 

Nejvýš a nejstabilněji s teleskopickým ramenem 
O skutečně nadstandardně silné teleskopické rameno se můžete při práci naplno opřít. Riziko zkroucení eliminuje i jeho umístění ve středu stroje (mezi motorem a kabinou). O zvýšení stability tímto situováním ani netřeba hovořit. Vedení hydrauliky je paralelní. Jak to, tak veškerá další kabeláž je bezúdržbová, protože vše vede nitrem ramene. Rozmary počasí, nečistoty, prach, nic z toho tak nemá šanci funkčnost vašeho stroje ohrozit. Dotáhnete to s ním v oboru nejvýš už proto, že má neuvěřitelnou výšku zdvihu v konstrukčních parametrech.  

Planetová náprava = maximální tah
Planetové nápravy umocňují výkon pohonu zvýšením točivého momentu kol, který vede k posílení tahu. Optimálního poměr třecí síly a výkonu stroje vede ke zvýšení flexibility a hospodárnosti práce. 

Stoprocentní uzávěrka diferenciálu
Je-li třeba, zapojíte ji a zvýší na maximum jak trakci, tak posuvnou sílu stroje. Při běžné jízdě ji odpojíte, abyste minimalizovali opotřebení pneumatik. Prostě 100% efektivita!

Pneu pro každý terén
Své stroje Weidemann můžete doladit doslova na míru podmínkám a charakteru prací nejen výběrem přídavných zařízení, ale také volbou vhodných pneumatik. Které z mnoha typů v nabídce jsou ty pravé právě pro vašeho pomocníka, se dozvíte zde.

Bohatý výběr přídavného nářadí
Obsáhlý výběr přídavných nářadí garantuje ohromující multifunkčnost strojů Weidemann. Vyberte si ty pravé nástroje pro všechny pracovní aktivity, jimž se věnujete. Které přídavné nářadí a jaké velikosti je optimální pro váš stroj, se dozvíte zde.

Vývodový hřídel a tříbodové uchycení v zadní části vozu
Volby u Weidemannů přinášejí změny k lepšímu. Zvolte si ve volitelném vybavení zadní vývodový hřídel spojený s tříbodovým uchycením včetně hydrauliky. Proč? Zvýšíte tak multifunkčnost svého stroje. Přídavná zařízení tak budete moci připojovat nejen vpředu, ale i vzadu. 

2 x 2 metry: ideál menších pracovišť
Chcete důkaz, že velikost není přímo úměrná výkonu? Natož výšce zdvihu? Žádný z kompaktních typů teleskopických nakladačů Weidemann nepřesahuje na výšku ani na šířku 2 metry. Žádné pracovní prostory díky tomu nejsou pro tyto stroje tak malé, aby vám v nich nemohly pomáhat. 

Otočky na obrtlíku
Ať si vyberete kterýkoli z našich teleskopických nakladačů – od T4108 až po T6025 –, oceníte jejich výjimečně malé vnitřní poloměry. Umožňují strojům obratně pracovat i na minimální pracovní ploše, což z nich dělá univerzály pro všechny typy nasazení kdekoli.

Další výhody

Rychloupínání – výměna přídavného nářadí v mžiku

Hydraulický rychloupínací systém vám umožní měnit přídavné nářadí rekordně operativně. To znamená svižně a snadno. Navíc bezpečně, protože k upnutí potřebujete obě ruce, což znemožňuje nechtěnou aktivaci jiných funkcí stroje. Nakladač je za pár minut připraven plnit další úkoly. Zvýšíte produktivitu práce, a tím její ekonomickou efektivitu.

Řidťe 3x jinak!

Řízení všech kol
Mějte pod kontrolou všechna čtyři. Jak dohromady, tak každé zvlášť. A i na minimální ploše dokážete manipulační a výkonnostní divy. 

Řízení přední nápravy
Umožňuje naprosto přesnou a jistou jízdu také při vyšších rychlostech.
Na centimetr přesné boční popojíždění v nejužších prostorových mantinelech.

Řízení à la krab
Umožní vám doslova „plazení“ při zdech.  
 

Nejsnazší běžný servis a držba

Pohodlně k motoru
Žádné namáhání. Zatáhnete za jedinou páčku – a kryt motoru vám zvednou vzduchové pružiny. Hydraulický či motorový olej, chladicí kapalinu apod. tak budete kontrolovat a doplňovat bez plýtvání silami. Hladce, protože jsou všechny údržbové a servisní body snadno dostupné. 

Pohodlná vyhlídka kolem dokola
Vidíte všude, i když se ani nehnete. Když ale chcete, můžete se hýbat, naklánět, otáčet ap., jako byste ani neseděli v kabině, ale ve volném prostoru. Cítíte se ovšem bezpečněji, protože víte, že jste ze všech stran chráněni. Prosklená kabina totiž splňuje požadavky současné evropské směrnice o strojních zařízeních (2006/42/ES), požadavky ochrany dle ROPS a FOPS. 

Pracoviště ve znamení ergonomie
Tělo vám samo řekne, že je mu tady dobře. Kabina je totiž zhmotněním ergonomických požadavků a bezpečnosti. Pohodlně se tu složí i ty nejdelší nohy, přístrojová deska nedovolí nic přehlédnout ani znavenějším, sedadlo sedne každému pozadí. A výhled na přídavné zařízení? Parádní! Tady se každému pracuje s radostí a vědomím skvělé ochrany. 

Vpravo hleď! Stejně dobře jako vlevo...
U mnoha kompaktních teleskopických nakladačů se středovým ramenem bývá výhled vpravo problematický. Ne tak u Weidemannů. Má také vpravo velké plnohodnotné okno, z nějž můžete hledět zcela bez zábran. I pohled do zpětného zrcátka je bez chyby. Takže se můžete bez obtíží dívat jak vpravo, tak vlevo.

Naložte to na nebe
Kdy oceníte teleskopický nakladač nejvíce? Při stohování materiálů či zboží do výšek. Aby to šlo hravě, potřebujete co nejlépe vidět co nejvýš. Umožní vám to okno ve střeše kabiny, které konstruováno tak chytře, abyste měli náklad perfektně na očích i při maximální výšce zdvihu. 

Ergonomický joystick: A vše máte pod palcem! 
Ovládání budete mít doslova pod palcem. Umožní vám to inovativní joystick poslední generace, jehož tlačítka jsou nejen ergonomicky, ale také velmi chytře a logicky uspořádána. Ovládání stroje za všech světelných podmínek vám navíc usnadní podsvícení tlačítek.  

Skoro bezbariérové nastupování 
Nastupujete takřka stejně pohodlně jako do bezbariérové tramvaje. Od země vás dělí jediný schůdek, jediný výškový stupeň. Nízkou konstrukci, která to umožňuje, si oblíbíte i z tohoto důvodu.

Nastavte si sloupek řízení podle sebe
Nepřizpůsobujte se stroji, přizpůsobte stroj sobě. Nastavte si sloupek řízení do polohy, která vám nejlépe vyhovuje. Ergonomické nastavení odpovídající vašim tělesným proporcím snižuje únavu a umožňuje vám takřka organické spojení se strojem.

Pomalý pojezd s brzdovým inch pedálem
Co strojům Weidemann umožňuje „popojíždění“, tedy velmi pomalou jízdu až do úplného zastavení? Spojení hydrostatického pohonu všech kol s brzdovým inch pedálem. Při jeho částečném sešlápnutí je možné při plných otáčkách na milimetr přesně popojíždět a současně rychle zdvihat rameno. Při intenzivnějším sešlápnutí stroj zastaví. Inch pedál umožňuje optimální rozložení výkonu motoru a zabraňuje jeho „chcípnutí“.

výměna nástroje1 výměna nástroje 2 výměna3
Výměna nástroje 1 Výměna nástroje 2 Výměna nástroje 3
řízení všech kol1 řízení nápravy krabové řízení
Řízení všech kol Řízení přední nápravy Krabové řízení
kryt pohodlná kabina

Snadné otevírání motoru

Pohodlná kabina
ergo místo dobrý výhled

Ergonomické pracovní místo

Dobrý výhled na materiál
joystick snadné nastupování

Ergonomický joystick

 Snadné nastupování
joystick snadné nastupování

Ergonomický joystick

 Snadné nastupování
pravá strana stavitelný sloupek rizeni

Dobrý výhled napravo

   Stavitelný sloupek řízení

 

 

Modelové řady

Model T4512 T5522 T6027 T7035 T7042
výkon (kw/k) 18,4/25 45/61 55,4/75 74,4/102 90/122
počet otáček (ot./min) 2600 2800 2600 2200 2200
objem válců (cm3) 1226 2200 2200 3621 3621
hmotnost stroje (kg) 2750-2900 4200 5225 7250 7650
nosnost na paletizačních vidlicích (kg)          
nosnost v lopatě (kg)          
užitečné zatížení (kg) 1250 2200 2700 3500 4200
celková délka (mm,bez lopaty) 2977 3747 4400 4950 4950
výška (mm) 1995 1950 1980/2100 2425 2425
pracovní výška (mm) 5280 6074 6580 7895 7895
šířka (mm) 1564 1808 1960 2450 2450
úhel zalomení (X°)          

 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc