Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

2080LPT

Teleskopické nakladače: Pro ty, kdo to chtějí dotáhnout nejvýš! 

Potřebujete pracovat ve vyšších sférách? Pak musíte mít nakladač s teleskopickým ramenem! Dosáhne výš, dosáhne dál. Skoro jako pohádková Saxána. Teleskopická ramena značky Weidemann ovšem unesou mnohem více, a navíc vám nabídnou všechny své tradiční přednosti. Například obratnost, stabilitu a zdvihací sílu. Proto jsou schopny povýšit i vaše úspěchy.

2080T

5080T

Hlavní benefity Weidemann

Kyvný kloub Weidemann
Kyvný kloub strojů Weidemann se již stal legendou. Vždy se postará, aby byla všechna čtyři kola v kontaktu s terénem. Maximální trakce je zárukou nejvyššího výkonu a schopnosti snadného pohybu strojů i v nejnáročnějších terénech.

Odolný práškový lak 
Stroje Weidemann vypadají roky jako nové. Vděčí za to ekologické technologii práškového lakování. Její zásluhou je výsledný lak extrémně odolný. Vypálení segmentů při 180 °C je zárukou pevnosti a dokonalého přilnutí laku k podkladovému kovu.

Více o benefitech naleznete v Technologiích.

Hlavní Benefity

Planetová náprava = maximální tah
Planetové nápravy umocňují výkon pohonu zvýšením točivého momentu kol, který vede k posílení tahu. Optimálního poměr třecí síly a výkonu stroje vede ke zvýšení flexibility a hospodárnosti práce. 

Stoprocentní uzávěrka diferenciálu
Je-li třeba, zapojíte ji a zvýší na maximum jak trakci, tak posuvnou sílu stroje. Při běžné jízdě ji odpojíte, abyste minimalizovali opotřebení pneumatik. Efektivita 1. jakosti! 

Do výšek teleskopicky
Robustní, konstrukčně stabilní, s paralelním hydraulickým vedením. Takové je teleskopické rameno Weidemann. S ochranou klíčové hydrauliky před vnějšími vlivy, která je dána uložením jejího vedení uvnitř ramene. Hledáte-li perfektní spojení výhod kloubového nakladače s teleskopickými dovednostmi umožňujícími práci v nadstandardních výškách, našli jste. 

Nenechte si nic házet na hlavu! Pojistka přílišného úhlu zpětné rotace
Standard všech teleskopických nakladačů Weidemann. Úhel zpětné rotace přídavného nářadí nikdy nepřekročí bezpečnou mez. Díky tomu nemůže za žádných okolností například obsah lopaty spadnout, kam nemá. Zejména na řidiče. Pojistka na držáku Weidemann funguje jak s vysunutým, tak zasunutým teleskopickým ramenem. 

Dorazy řízení v nerezu
Weidemann myslí na všechno! Přední a zadní části vozů se při maximálním natočení náprav dotýkají, což může u běžných strojů vést k poškození laku, v krajních případech i součástí, které se dostávají do kontaktu. Proto Weidemann kritické oblasti chrání nerezovými dorazy řízení. Minimalizuje se tak opotřebení a déle zachovává hodnota vozidla.

Bohatý výběr přídavných zařízení
Velký výběr přípojných zařízení garantuje renesanční multifunkčnost strojů Weidemann. Vyberte si ty pravé nástroje pro všechny pracovní aktivity, jimž se věnujete. Které přídavné nářadí a jaké velikosti je optimální pro váš stroj, se dozvíte zde. 

Pneu pro každý terén
Své stroje Weidemann můžete doladit podle terénních podmínek a charakteru prací nejen výběrem přípojných nástrojů a nástaveb, ale také volbou vhodných pneumatik. Které z mnoha typů v nabídce jsou ty pravé právě pro vašeho pomocníka, najdete zde.

Vyberte řidiči místo, které mu sedne

Modelové řady 20, 30 a 40 LP nabízíme s různými typy míst řidiče. Ať si vyberete kterékoli, všechna splňují požadavky aktuální evropské směrnice o strojních zařízeních (2006/42/ES) podle požadavků ochrany ROPS a FOPS. 

Nízký posez pro nižší výšku stroje. LP = low position
Co je výhodou níže situovaného prostoru řidiče? Celková nižší výška stroje. Ocení to zejména majitelé, jejichž pracoviště se vyznačují například nižšími výškami průjezdů či stropů. Díky LP si i zde mohou dopřát komfort práce v kabině či pod pevně namontovanou stříškou.

Rychloupínání – výměna přídavného nářadí v mžiku

Hydraulický rychloupínací systém vám umožní měnit přídavné nářadí rekordně operativně. To znamená svižně a snadno. Navíc bezpečně, protože k upnutí potřebujete obě ruce, což znemožňuje nechtěnou aktivaci jiných funkcí stroje. Nakladač je za pár minut připraven plnit další úkoly. Zvýšíte produktivitu práce, a tím její ekonomickou efektivitu.  

Nejsnazší běžný servis a držba

Do motoru snadno i s nižším posezem
„Střeva“ motoru jsou u modelů LP stejně snadno přístupná jako u variant s vyšším posezem (s odklápěcím systémem místa řidiče). Zde prostě neodklápíte celé místo, jen vyndáte sedadlo a doširoka otevřete kryt motoru. A vše, co potřebujete zkontrolovat, vyladit, opravit, máte před očima a na dosah. Ať už jsou to jednotlivé segmenty motoru, hydraulika či elektrika.  

Kdo snadno maže, snadno jede
Základem údržby, efektivity a zachování dlouhé životnosti stroje je pravidelné mazání. Snadná přístupnost všech mazacích bodů strojů Weidemann tento servisní proces významně ulehčuje. Kdo chce nechat mazání plně na automatice, rozhodne se pro volitelné centrální mazací zařízení, které se o vše postará za něj. 

Snadno vyměnitelné hydraulické hadice
Výměna hadic hydraulického okruhu bývá u běžných nakladačů poměrně náročnou operací. Ne tak u strojů Weidemann. Dbáme totiž o dělení hadic na kratší úseky. Pokud náhodou dojde k poškození, není nutné měnit celou hydrauliku. Stačí nahradit jediný díl. Což významně šetří čas i peníze.

 

kyvný kloub

 Kyvný kloub 

práškový lak

Kvalitní práškový lak

planetová

Planetová náprava

diferencial

100% uzávěrka diferenciálu

teleskop

Teleskopické rameno

omezení úhlu zpětné

Omezení úhlu zpětné rotace

nerez dorazy
Nerezové dorazy řízení

přídavná
Výběr přídavných zařízení

penum

Velký výběr pneumatik

nízká dvířka

Ochranná stříška
řidiče "nízká

vysoká dvířka

Ochranná stříška
řidiče „vysoká“

vysoká kabina

Kabina "vysoká"
2dveřová

vysoká kabina

Kabina "vysoká"
1dveřová

low position

 

výměna 1

Výměna nástroje 1

výměna 2

Výměna nástroje 2

výměna 3

Výměna nástroje 3

servis

Dobrý servisní přístup

mazací body

Přístupné mazací body

krátké hadice

Krátké hadice

Pracoviště, které pracuje za vás

Nastavte si sloupek řízení podle sebe
Nepřizpůsobujte se stroji, přizpůsobte stroj sobě. Nastavte si sloupek řízení do polohy, která vám nejlépe vyhovuje. Ergonomické nastavení odpovídající vašim tělesným proporcím snižuje únavu a umožňuje vám takřka organické spojení se strojem.

Ergonomický joystick: A vše máte pod palcem! 
Ovládání budete mít doslova pod palcem. Umožní vám to inovativní joystick poslední generace, jehož tlačítka jsou nejen ergonomicky, ale také velmi chytře a logicky uspořádána. Ovládání stroje za všech světelných podmínek vám navíc usnadní podsvícení tlačítek.  

Uvidíte všude! Pracoviště s výhledem do všech směrů… 
Na místě, kde sedíte, budete „vševidoucí“. Získáte doslova všestranný přehled a úplně dokonalý výhled na přídavná zařízení. Chráněni pevnou konstrukcí, která vaši zónu obklopuje, se tak můžete bezpečně a s jistotou orientovat a pracovat i v obtížných, např. prostorově či jinak omezených podmínkách. Dostatečný prostor pro nohy, přehledná přístrojová deska a ergonomické sedadlo jsou samozřejmostí. 

Všude dobře, ve Weidemannu nejlépe 
Doma asi nemáte topné a ventilační zařízení s tlakovým ventilátorem ani filtr, který vás zásobuje jen perfektně čistým vzduchem. Natož odvětrávací systém, který vydýchaný vzduch odvádí. A kdo nerad vedra, může mít jako volitelné vybavení klimatizaci. 

Posezení bez vibrací
Na sedadlech strojů Weidemann necítíte ani vibrace, ani nárazy. Odpružení kabiny se postará, abyste seděli v klidu a pohodě. Všechny otřesy absorbuje. Výsledek? Minimalizace únavy a koncentrace od první do poslední pracovní minuty

Pomalý pojezd s brzdovým inch pedálem

Co strojům Weidemann umožňuje „popojíždění“, tedy velmi pomalou jízdu až do úplného zastavení? Spojení hydrostatického pohonu všech kol s brzdovým inch pedálem. Při jeho částečném sešlápnutí je možné při plných otáčkách na milimetr přesně popojíždět a současně rychle zdvihat rameno. Při intenzivnějším sešlápnutí stroj zastaví. Inch pedál umožňuje optimální rozložení výkonu motoru a zabraňuje jeho „chcípnutí“.

Kolové nakladače nové generace

Novou technikou k nové emisní normě IIIB 
Normy emisí škodlivin stále zpřísňují. Weidemann je však v posledních letech v mnoha případech až předbíhá. Stupně I až IIIA snižování emisí škodlivin již absolvoval. Nyní plní přísnější limity stupňů IIIB a IV (etapa 4 přechodná + etapa 4 konečná). Snažíme se vyhovět ekologickým požadavkům nikoli na úkor výkonnosti našich strojů, ale naopak je v souvislosti s nimi zvyšovat, technologicky motory zdokonalovat. Více zde. 

Funkce na očích 
Aktivní funkce máte vždy pod dohledem, a tedy i pod kontrolou. Zobrazují se na digitálním displeji. Poprvé v historii tak má řidič „digipřehled“ např. o aktivované uzávěrce diferenciálu nebo elektrických funkcích.

Kde je chyba? Systém Weidemann wedias ji bleskově objeví
Unikátní diagnostický a analytický systém vypátrá jakoukoli nesrovnalost za vás. Rychleji a spolehlivěji, než by to dokázaly sebevycvičenější lidské smysly. Nové stroje typu 1880 až 5080 dokážou například vyhodnotit jak jízdu, tak funkce teleskopu, 3. a 4. řídicí okruh, data o motoru či elektrických obvodech. Na možné závady vás systém ihned upozorní hlášením na displeji. Uvede číslo chyby, což mechanikovi umožní dostavit se k zásahu s potřebnými díly a vybavením. Následná analýza vyškolenými experty vám do budoucna umožní závadám předcházet. Možnost rychlé reakce, bleskového řešení a analýza příčin vám ušetří čas, peníze i nervy.

4080LPT

sloupek

Stavitelný sloupek řízení

ergonomický joystick

Ergonomický joystick

dobrý výhled

Dobrý výhled

pracovní prostředí

Příjemné pracovní
prostředí

vibrace

Pracovní místo s tlumením
proti vibracím

brzdový inch
Brzdový inch pedál pro
pomalý pojezd

emise v

Nová emisní norma V

wedias

Digitální displej

přívěs

Provoz s přívěsem

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc