Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

2080LP

KOLOVÉ NAKLADAČE NOVÉ GENERACE

Kolové nakladače jsou tu proto, abyste mohli pracovat méně, ale o to produktivněji a ekonomičtěji. Aby se vám s menší námahou podařilo získat více „koláčků“. Věřte, že s kolovými nakladači Weidemann pro vás budou dělat opravdoví dříči. Výkonní, vytrvalí, multifunkční. Navíc pohodoví, bezproblémoví, snadno ovladatelní a poskytující maximální možné pohodlí. V neposlední řadě ekologičtí, splňující nejpřísnější emisní normy. To vše při velmi příznivém poměry ceny a výkonu. 

5080

2080

HLAVNÍ BENEFITY STROJŮ WEIDEMANN

Kyvný kloub Weidemann
Kyvný kloub strojů Weidemann se již stal legendou. Jeho zásluhou jsou všechna čtyři kola vždy v kontaktu s terénem. Což je díky maximální trakci zárukou nejvyššího výkonu a schopnosti snadného pohybu strojů i v nejnáročnějších terénech. 

Odolný práškový lak 
Stroje Weidemann vypadají roky jako nové. Vděčí za to ekologické technologii práškového lakování. Díky ní je výsledný lak extrémně odolný. Vypálení segmentů při 180 °C je zárukou pevnosti a dokonalého přilnutí laku k podkladovému kovu.

Více o benefitech naleznete v Technologiích.

Hlavní benefity

Planetová náprava = maximální tah
Planetové nápravy umocňují výkon pohonu zvýšením točivého momentu kol, který vede k posílení tahu. Práce je flexibilnější a hospodárnější zásluhou optimálního poměru třecí síly a výkonu stroje. 

Stoprocentní uzávěrka diferenciálu
Je-li třeba, zapojíte ji a zvýší na maximum jak trakci, tak posuvnou sílu stroje. Při běžné jízdě ji odpojíte, abyste minimalizovali opotřebení pneumatik. Efektivita 1. jakosti! 

Dva zdvihací válce – dvojitá síla
Ve dvou se to lépe zdvihá! To platí i o párech válců, kterými Weidemann své kolové nakladače „tuní“. Zdvojení zaručuje optimální rozložení zátěže na rameno, a navíc zvyšuje celkovou stabilitu vozidla. Velikost válců je vždy v souladu s velikostí daného stroje.

Dokonale sladěná Z-kinematika
Výhodou dělené konstrukce ramene – Z-kinematiky – je významné zvýšení stability a odolnosti vůči zkroucení. V kombinaci s přesným proporční sladěním s velikostí stroje a jeho dalšími parametry navíc díky tomuto konstrukčnímu řešení dochází k optimalizaci sil každého stroje a zvýšení jeho trhacího i zdvihacího výkonu.  

Dorazy řízení v nerezu
Weidemann myslí na všechno! Přední a zadní části vozů se při maximálním natočení náprav dotýkají, což může u běžných strojů vést k poškození laku, v krajních případech i součástí, které se dostávají do kontaktu. Proto Weidemann kritické oblasti chrání nerezovými dorazy řízení. Minimalizuje se tak opotřebení a déle zachovává hodnota vozidla.

Bohatý výběr přídavných zařízení
Velký výběr přípojných zařízení garantuje renesanční multifunkčnost strojů Weidemann. Vyberte si ty pravé nástroje pro všechny pracovní aktivity, jimž se věnujete. Které přídavné nářadí a jaké velikosti je optimální pro váš stroj, se dozvíte zde. 

Pneu pro každý terén
Své stroje Weidemann můžete doladit podle terénních podmínek a charakteru prací nejen výběrem přípojných nástrojů a nástaveb, ale také volbou vhodných pneumatik. Které z mnoha typů v nabídce jsou ty pravé právě pro vašeho pomocníka, najdete zde. 

Dáváme prostor bezpečí

Kabina = komfort
Prostorový i bezpečnostní. I rozměrově nadměrní řidiči oceňují jak dostatek místa pro nohy, tak pro potřebný pohyb. Ale také výborný výhled na přípojné zařízení a celé operační pole díky komplexnímu prosklení. Především však bezpečí, jež je dáno splněním požadavků evropské směrnice o strojních zařízeních (2006/42/ES), požadavky ochrany dle ROPS a FOPS. 

Rychloupínání – výměna přídavného nářadí v mžiku

Hydraulický rychloupínací systém vám umožní měnit přídavné nářadí rekordně operativně. To znamená svižně a snadno. Navíc bezpečně, protože k upnutí potřebujete obě ruce, což znemožňuje nechtěnou aktivaci jiných funkcí stroje. Nakladač je za pár minut připraven plnit další úkoly. Zvýšíte produktivitu práce, a tím její ekonomickou efektivitu.  

LP
Low Position

výměna11

Rychloupínání 1

výměna 22

Rychloupínání 2

výměna 33

Rychloupínání 3

kyvný kloub

Kyvný kloub 

práškový lak

Kvalitní práškový lak

planetovka2

Planetová náprava

 

diferencial

100% uzávěrka diferenciálu

zdvihací válce

Dva zdvihací válce

pz kinematika

 P-Z-kinematika

 

nerez dorazy

Nerezové dorazy řízení

přídavná

Výběr přídavných zařízení

penum

Velký výběr pneumatik

Nejsnazší běžný servis a držba

Unikát strojů Weidemann – vyklápěcí kabina
Stačí odklopit kabinu... A za pár sekund můžete k motoru, hydraulickému systému i elektrickým okruhům. Snadno tak odhalíte případné nesrovnalosti a ušetříte náklady na údržbu a servis.

Jediná páka k otevření motoru 
Kryt motoru odklopíte jedním tahem za jedinou rukojeť. Zkontrolovat či doplnit stavy provozních tekutin, jako jsou například chladicí kapalina či motorový nebo hydraulický olej, vyměnit vzduchový filtr apod. je tak otázka pár minut.  

Kdo snadno maže, snadno jede
Základem údržby, efektivity a zachování dlouhé životnosti stroje je pravidelné mazání. Snadná přístupnost všech mazacích bodů strojů Weidemann tento servisní proces významně ulehčuje. Kdo chce nechat mazání plně na automatice, rozhodne se pro volitelné centrální mazací zařízení, které se o vše postará za něj. 

Snadno vyměnitelné hydraulické hadice
Výměna hadic hydraulického okruhu bývá u běžných nakladačů poměrně náročnou operací. Ne tak u strojů Weidemann. Dbáme totiž o dělení hadic na kratší úseky. Pokud náhodou dojde k poškození, není nutné měnit celou hydrauliku. Stačí nahradit jediný díl. Což významně šetří čas i peníze.

Pracoviště, které pracuje za vás

„Naštelujte“ si volant podle sebe
Každému vyhovuje trochu jiná pozice, jiný náklon volantu. Pokud si volant nastavíme ergonomicky (tedy podle svých individuálních proporcí a zvyklostí), projeví se to na naší neúnavnosti.

Ergonomický joystick: A vše máte pod palcem! 
Ovládání budete mít nejen v paži, dokonce doslova pod palcem. Umožní vám to inovativní joystick poslední generace, jehož tlačítka jsou nejen ergonomicky, ale také velmi chytře a logicky uspořádána. Ovládání stroje za všech světelných podmínek vám navíc usnadní podsvícení tlačítek 

Nastavte množství hydraulického oleje s Jog Dialem
Co je Jog Dial? Ovládací prvek, se kterým ručně nastavíte množství protékajícího oleje. Je to výhodné zejména v případech, kdy stroj pohání přídavné hydraulické zařízení, které si plně vystačí s menšími dávkami hydraulické síly. Efektem jsou citlivější manipulace ohleduplnější k životnímu prostředí a menší spotřeba hydraulického oleje. 

Pohodlně uvidíte všude a na všechno! 
Co vás na pracovišti Weidemann čeká? Výhled všech směrů, nejlepší na přídavné zařízení. Dostatečný prostor pro nohy, přehledná přístrojová deska a pohodlné odpružené ergonomické sedadlo. Ochrana bezpečnostními prvky. Chuť do práce se dostaví automaticky. 

Všude dobře, ve Weidemannu nejlépe 
Doma asi nemáte topné a ventilační zařízení s tlakovým ventilátorem ani filtr, který vás zásobuje jen perfektně čistým vzduchem. Natož odvětrávací systém, který vydýchaný vzduch odvádí. A kdo nerad vedra, může mít jako volitelné vybavení klimatizaci. 

Klimatizace na střeše
Zahrňte ji do seznamu volitelného příslušenství a nedostane vás sebevětší hic. O příjemné klima v kabině se postará průtok chladivého vzduchu, jehož intenzitu nastavíte na ovládacím panelu nad hlavou.

Posezení bez vibrací
Na sedadlech strojů Weidemann necítíte ani vibrace, ani nárazy. Odpružení kabiny se postará, abyste seděli v klidu a pohodě. Všechny otřesy absorbuje. Výsledek? Minimalizace únavy a koncentrace od první do poslední pracovní minuty.

Pomalý pojezd s brzdovým inch pedálem

Co strojům Weidemann umožňuje „popojíždění“, tedy velmi pomalou jízdu až do úplného zastavení? Spojení hydrostatického pohonu všech kol s brzdovým inch pedálem. Při jeho částečném sešlápnutí je možné při plných otáčkách na milimetr přesně popojíždět a současně rychle zdvihat rameno. Při intenzivnějším sešlápnutí stroj zastaví. Inch pedál umožňuje optimální rozložení výkonu motoru a zabraňuje jeho „chcípnutí“.

Nová generace kolových nakladačů
Novou motorovou technikou k nové emisní normě IV
Normy emisí škodlivin stále zpřísňují. Weidemann již absolvoval stupně I až IIIA. Nyní plní stupně IV a V. Snažíme se vycházet vstříc ekologii nikoli na úkor výkonnosti našich strojů, ale naopak ji v souvislosti s ochranou životního prostředí zvyšovat, technologicky motory zdokonalovat. 

Kde je chyba? Systém Weidemann wedias ji objeví 
Diagnostický a analytický systém odhalí nesrovnalosti za vás. Rychleji a spolehlivěji, než by to dokázal sebelepší servisman. Standardně zobrazuje základní ukazatele, např. teplotu, stav paliva, provozní hodiny... Sleduje elektrické funkce, 3. hydraulický okruh, uzávěrku diferenciálu apod. Dokáže však také vyhodnotit jízdu, funkce teleskopu, řídicí okruhy či data o motoru. Na závady vás upozorní hlášením na displeji. Uvede číslo chyby, takže může mechanik rovnou dorazit s potřebnými díly a vybavením. Následná analýza vyškolenými experty vám do budoucna umožní závadám předcházet. Možnost rychlého řešení a analýza příčin vám ušetří čas, peníze i nervy.

40 km/h není problém
Výkonnější hnací motor i čerpadlo dokážou vybrané modely strojů Weidemann rozjet až na 40 km v hodině. A navíc jim přidat celých 20 % posuvné síly. Obáváte se „rozkývání“ stroje ve větších rychlostech apod.? Tři modifikace tlumení se postarají, aby k němu v žádné situaci nedošlo, případně bylo eliminováno již při pouhém náznaku, že by snad...

Táhněte to s námi 
Nakladače Weidemann mohou sloužit také jako tahače přívěsů. Stačí si k nim vybrat vhodné závěsné, respektive tažné zařízení. Kolik utáhnou? Záleží na modelu. Nejméně 5 t, nejvíce 8 t celkové hmotnosti. Co se týče závěsných zařízení, vybírat můžete mezi automatickým (pevným nebo výškově nastavitelným), výškově nastavitelnou „koulí“ či zařízením Hitch. O právních náležitostech registrace nakladačů jako tažných strojů vás rád informuje obchodní zástupce. 

Snadné odtlakování 3. hydraulického okruhu
Jde o operaci, kterou provedete stiskem jediného tlačítka u ramene. Rychle a snadno. Abyste mohli rekordní rychlostí podle akutní potřeby měnit přídavná zařízení. Vše v podstatě v běhu, tedy při zapnutém motoru.

5080

servis přístup

Dobrý servisní přístup

mazací body

Lehce přístupné mazací body

 

hydraulicke vedení

Hydraulického vedení

stavitelbný sloupek

Stavitelný sloupek řízení

joystick

Ergonomický joystick

dobrý výhled2

Dobrý výhled

vibrace

Tlumení proti vibracím

příjemné prac prostredi

Příjemné pracovní prostředí

inch

Brzdový inch pedál pro pomalý pojezd

emise v

Nová emisní norma V

přívěs

Provoz s přívěsem

wedias

Systém diagnostiky a analýzy

 

 

Pozadí bružury
Brožura

Stáhněte si náš katalog produktů

Stáhnout

A mějte jej vždy k dispozici i když jste offline.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás nebo navštivte jednu z našich poboček.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 • Logo Fendt
  Fendt
 • Logo Lemken
  Lemken
 • Logo Kerner
  Kerner
 • Logo Weidemann
  Weidemann
 • Logo Agroliner
  Agroliner
 • Logo Pellenc
  Pellenc