27.10.2020

Weidemann pro komunální sektor

Značka Weidemann, pro kterou je Agromex generálním dovozcem pro ČR od roku 2017, nabízí široký program kolových nakladačů pro komunální sektor. V takovém případě se z nakladačů stávají nosiče široké škály nářadí a příslušenství. Díky značné variabilitě nachází technika Weidemann uplatnění během celého roku. V těchto dnech pak dorazil do centrály v Modleticích populární model 3080 LPT v typické oranžové barvě.

Weidemann 3080 LPT je zástupcem kategorie kolových kloubových nakladačů s teleskopicky výsuvným ramenem. Na našem trhu je tato řada velmi oblíbená s ohledem na kompaktní rozměry, manévrovací schopnosti, vysokou zvedací kapacitu a dosah na čepu nářadí. Nakladače nabízí základní provozní hmotnost 5000 kg, normovanou nosnost 2435 kg a maximální dosah na čepu nářadí 4990 mm.

K dalším benefitům patří moderní spalovací motory splňující aktuální emisní normy.  Disponují výkonem 45 kW (61 k) nebo 55 kW (75 k). Nakladače dané řady nabízí dvoustupňovou hydrostatickou převodovkou, které umožňuje v pracovním režimu dosahovat rychlosti 0 – 7 km/h. V silničním režimu pak 0 – 30 km/h. Pohon se dále pojí se 100 % uzávěrkami diferenciálu pro přední a zadní nápravu.    

Weidemann vsází na kloubové řízení, které poskytuje vynikající manévrovatelnost a stabilitu při překonávání terénních nerovností. Minimálního poloměru otáčení dosahujeme díky úhlu zalomení na úrovni ± 42 °. Vysokou míru stability umožňuje výkyvná konstrukce čepu řízení. Úhel výkyvu dosahuje vynikajících ± 12°.  Díky této skutečnosti jsou kola neustále v pevném kontaktu s podložkou při přejezdu nerovností.

Obdobně jako ostatní zástupci nabízí model 3080 LPT volbu mezi ochrannou střechou obsluhy nebo komfortní kabinou. Různé varianty nabízí také provedení joysticku pro ovládání pracovních funkcí. S ohledem na prováděné práce máme možnost volby hydraulického čerpadla s průtokem 64 – 103 l oleje za minutu. Díky široké nabídce kol a rozměrů pneumatik nabízí řada 3080 LPT celkovou šířku již od 1530 mm.


1/5