31.03.2020

Výkonné žací kombinace Fendt

Značka Fendt nabízí kompletní technologie pro sklizeň objemných krmiv. Nejen pro velké podniky a podniky služeb jsou určeny výkonné žací kombinace. Jsou k dispozici jak bez lamače, tak s prstovým kondicionérem nebo mačkacími válci. V praxi se tato výkonná žací technika osvědčuje ve spojení s kolovými traktory Fendt řady 700, 800 a 900.
S ohledem na požadavky rovnoměrného zavadání hmoty preferují zákazníci modely osazené prstovým lamačem s nastavitelnou intenzitou zpracování píce. Vlastní kombinaci tvoří čelní diskový žací stroj Slicer 310 FZ-KC o záběru 3 m. Žací ústrojí využívá čtyřbodového zavěšení a odlehčování vinutými pružinami. Díky přídavnému hydraulickému válci se provádí stranové navádění čelního žacího stroje. Této přednosti využijeme nejen při sklizni členitých pozemků.
Při sklizni porostů na orné půdě či náročných podmínkách travních porostů upřednostňují uživatelé spojení se zadní sestavou diskových žacích strojů Slicer 9314 TLKCB. Žací kombinace nabízí celkový záběr 9,3 m a mimo prstového kondicionéru je osazena dvojicí shazovacích dopravníků. Pro zákazníky, kteří preferují klasický způsob sklizně bez řádkování hmoty jsou k dispozici žací stroje Slicer 991 TLKC bez výše uvedených dopravníků. Obě varianty jsou vybaveny hydropneumatickým odpružením.
Obě žací kombinace jsou ISO-BUS kompatibilní a můžeme je tak ovládat prostřednictvím Fendt Vario terminálu. Ten v případě traktorů Fendt zahrnuje provedení s úhlopříčkou 7 nebo 10,4´´, nebo nově také 12´´. Míru komfortu vlastní práce se zvyšuje ergonomická loketní opěrka s propracovaným joystickem. Na přání je k dispozici rovněž vlastní ovládací terminál a ovládací joystick. Pro rok 2020 je stejně jako v loňském roce připravena předváděcí souprava ve spojení s traktorem Fendt 826 Profi Plus.


1/5