16.09.2020

Výkonná kombinace Rotana Combi

Nedílnou součást programu značky Fendt představuje nabídka sklizňové techniky. Součástí komplexního portfolia jsou výkonné a praxí prověřené svinovací lisy. Vrcholem nabídky je modelová řada Rotana Combi, která představuje vyvážené spojení svinovacího lisu a výkonné baličky.
Fendt Rotana 160 V Combi, která vyniká variabilní lisovací komorou s nastavitelným průměrem balíku v rozsahu 700 – 1600 mm a to při standardní šířce balíků 1230 mm. Sběr hmoty z řádku je záležitostí neřízeného sběrače o šířce 2400 mm s pohyblivými kopírovacími koly.
Samotné vkládání je otázkou masivního spirálového vkládacího rotoru doplněného 25 řezacími noži a hydraulicky výklopným dnem. Řezání nese označení XTraCut a umožňuje dosahovat délky řezanky 45 mm. Výklopné do HydroflexControl zajišťuje v případě sklizně v náročných podmínkách rychlé uvolnění materiálu v prostoru vkládání.
Srdcem celé kombinace je variabilní lisovací komora tvořená 4 nekonečnými pásy. Tento systém umožňuje dosažení vysoké míry utužení již od samého středu balíku. V případě požadavků uživatelů lze pracovat s tzv. měkkým jádrem. Samotné utužení balíku je plynule nastavitelné. Pohon komory spolu se spirálovým rotorem zajišťuje mimořádně výkonná převodovka PowerSplit.
Balička představuje plně integrovanou součástí konstrukce a tvoří jí pevný balící stůl a dvojice rotujících unášečů strečové fólie. Součástí je rovněž podložka pro odkládání balíků zamezující jejich poškození. Na přání je k dispozici také rampa pro stavění balíků na základnu. Celý systém lisování a ovíjení balíků pracuje plně automaticky s možností využití manuálního režimu.
Kromě výše uvedených předností lisovacích kombinací Fendt Rotana Combi hodotí uživatelé obratnost soupravy při otáčení na souvratích a nízký měrný tlak na půdu. Za příkladné manévrovací schopnosti vděčí kombinace jednonápravovému podvozku. Šetrné působení na povrch pozemku je záležitostí velkoobjemových pneumatik o rozměru 620/55 R 26,5.


1/5