07.04.2022

Výhody nářadí Stratos SA

Významný německý výrobce techniky pro zpracování půdy Kerner Maschinenbau GmbH se zaměřuje na vývoj a výrobu širokého spektra nářadí. Mezi nejoblíbenější techniku, nejen na českém trhu, patří radličkové nářadí Kerner Stratos SA v polo-neseném provedení.

Díky důmyslné konstrukci je můžeme využívat jak k provádění mělké podmítky, tak k přípravě půdy před setím. Takové nářadí nahrazuje minimálně dva různé stroje. Pro agregaci s kolovými traktory o výkonu nad 176 kW (240 k) se v praxi osvědčuje model SA 600 o záběru 6 m.

Tajemství úspěchu tkví v praxí prověřeném uspořádání jednotlivých pracovních sekcí a v nezávislém nastavení pracovní hloubky radliček. Jednotlivé řady slupic jsou upevněny na samostatném hydraulicky polohovatelném rámu. Díky této důmyslné konstrukci máme možnost individuálního nastavení pracovní hloubky. Pro přípravu půdy před setím jsou velmi vhodné pružinové slupice opatřené šípovými radličkami, které můžeme rovněž úspěšně využívat pro podmítku.

Urovnání povrchu pozemku je otázkou hydraulicky nastavitelného smyku typu Crossboard, který se vždy dodává spolu s předními opěrnými koly pro přesné hloubkové vedení. Rám nesoucí slupice je následován řadou hvězdicovitých disků, které zajišťují nejen míchání, ale také drcení hrud. O finální urovnání povrchu a drobení se starají různé typy válce. V praxi se velmi osvědčil prstenový válec doplnění nastavitelnými stíracími lištami.

Pro přípravu půdy před setím je vhodné doplnit Stratos SA dvouřadým, plně nastavitelným, prutovým zavlačovačem.


1/5