18.03.2020

Traktory Fendt nejen pro komunál

Kolové traktory Fendt pracují také v komunálním sektoru a dalších odvětvích mimo zemědělství. Jejich popularita spočívá v převodovkách Vario a Vario Drive s plynulou změnou převodového poměru. Ty nabízí značka ve všech modelech s výkonem od 53 do 380 kW (72 – 517 k). Ani v nejmenších řadách tak nejsou uživatelé odkázání na kompromisy v podobě plazivých převodovek. Minimální pojezdová rychlost činí v případě traktorů Fendt pouhých 0,02 km/h.
Pro komunální sektor jsou velmi zajímavé modely řady 200 V/F/P. Jedná se o úzkorozchodné modely, které pracují, k plné spokojenosti sadařů a vinařů, v celé České republice. Jejich šířka od 1070 mm umožňuje široké využití v intravilánech měst a obcí. K přednostem patří přední tříbodový závěs či deska pro upínání komunálního nářadí. Nechybí ani boční upínací konzole nebo přední vývodová hřídel. K dispozici máme 6 středových vnějších a 4 zadní hydraulické okruhy a až 104 l oleje za minutu. Maximální míru komfortu ovládání přináší ergonomický joystick.
Mimo zemědělství se uplatňuje také modelová řada 300 osazená čtyřválcovými motory do výkonu 104 kW (142 k). Ta se uplatňuje v široké škále činností od práce s příkopovými rameny a mulčovací technikou až po dopravní operace. Panoramatické přední sklo je jako stvořené pro práci s čelním nakladačem. Jedná se o originální nakladač Fendt, který se ovládá prostřednictvím loketní opěrky. Nabízí mj. dvojčinné tlumení rázů nebo dva přídavné hydraulické okruhy, tj. 3. a 4. funkci. Díky odpružené přední nápravě a pneumatickému odpružení kabiny poskytuje traktor obsluze vysokou úroveň komfortu.
Pro energeticky náročnější operace máme možnost volby ze široké škály šestiválcových traktorů řady 700, 800, 900 a 1000. Dané modely pokrývají  rozsah výkonu 106 – 380 kW (144 – 517 k). Pro řadu 700 nabízí výrobce opět originální čelní nakladač, disponuje hydraulickým čerpadlem o výkonu až 193 l/min nebo 2 předními a 5 zadními hydraulickými okruhy. Představuje vhodný energetický prostředek mj. pro výkonná příkopová ramena. Na opačném konci výkonového spektra strojí řada 1000, která je vhodná díky otočnému řízení pro práci s lesními a stabilizačními frézami.


1/5