09.12.2019

Tradiční setkání na Myslince

Agromex je spolehlivým partnerem pro prodej a servis zemědělské, komunální a lesní techniky na území celé České republiky. Již řadu let poskytuje prodejní a servisní služby pro Plzeňský, Karlovarský a část Středočeského kraje ze střediska Myslinka u Nýřan. Každoročně se zde začátkem prosince koná Den otevřených dveří. Ten letošní připadl na čtvrtek 5. prosince a navštívilo jej okolo 200 návštěvníků nejen ze západních Čech.
Toto tradiční setkání se neslo jak v představení praxí prověřené techniky, tak také horkých novinek. Právem byl středem pozornosti zástupce zcela nové řady kolových traktorů Fendt 900 Generation 6. Při praktických ukázkách si návštěvníci vyzkoušeli typ 942 osazený motorem MAN o zdvihovém objemu 9 l a výkonu 306 kW (417 k). Je to zároveň nejvýkonnější model řady. Traktory se pyšní oceněním „Tractor of the year 2020".
Všem přítomným neunikla další novinka roku 2019 a to kolový kloubový nakladač Weidemann 9080 osazený čtyřválcovým motorem o výkonu 115 kW (156 k). Daný model je určen pro práci v silážních žlabech, na polních hnojištích nebo pro provozy bioplynových stanic. Mezi klíčové technické parametry patří provozní hmotnost 10722 kg, hydrostatický pojezd PowerDrive370, nosnost 5290 kg či dosah na čepu nářadí 4260 mm.
Řada zákazníků této západočeské pobočky hospodaří v horských a podhorských podmínkách, které jsou neodmyslitelně spojeny s chovem skotu. Den otevřených dveří tak představil kompletní průřez technikou pro sklizeň píce značky Fendt. Žací stroje Slicer, obraceče Twister, shrnovače Former, řezací vozy Tigo nebo široká nabídka lisů s pevnou a variabilní komorou představují řešení sklizně v těch nejnáročnějších podmínkách.
Víceúčelové řezací vozy Tigo se stejně jako návěsy Kröger TAW s výtlačným štítem využívají coby odvozní prostředky při sklizni řezačkami Fendt Katana, které byly na Myslince rovněž zastoupeny. K profesionální výbavě této dopravní techniky patří hydro-pneumatické odpružení podvozku, nízkotlaké pneumatiky o šířkách 600 – 800 mm nebo nucené řízení náprav. Nabídku samojízdné sklizňové techniky značky Fendt reprezentovaly dvě sklízecí mlátičky s různým systémem výmlatu a separace.
Techniku pro zpracování půdy Kerner zastupovaly intenzivní kypřič Corona 300 se záběrem 3 m a hydraulickým jištěním slupic. Nářadí je určeno pro zpracování půdy až do 30 cm, disponuje rychloupínám radliček a odpojitelným pěchem. Druhým zástupcem značky byl radličkový podmítač nejen pro velmi mělké zpracování půdy řady Stratos 750 o záběru 7,5 m. Díky nastavitelnému přednímu smyku a důmyslnému uspořádání slupic se úspěšně využívá pro předseťovou přípravu.


1/5