23.05.2019

REGIONÁLNÍ KOLO JÍZDY ZRUČNOSTI S TRAKTOREM A S PŘÍVĚSEM, Hlušice

Dne 16. května 2019 uspořádala SŠTŘ Nový Bydžov pod záštitou Zemědělského svazu České republiky Praha ve výukovém centru Hlušice  již 19. ročník jízdy zručnosti s traktorem
a s vlekem
. Zároveň se jednalo i o Regionální kolo Královehradeckého a Pardubického kraje.
Tuto již tradiční akci zahájil ředitel SŠTŘ Nový Bydžov Mgr. Vladimír Blažej, vedoucí soutěže Dobroslav Šmidrkal a zástupci sponzorů.

Soutěže se zúčastnilo 26 chlapců a 3 dívky z osmi středních škol. Chlapci soutěžili o čtyři postupová místa do Národního kola, dívky o jedno místo.

V letošním ročníku se znovu soutěžilo na dvou tratích.
Na té první se jezdilo s traktorem ZETOR 7711 a na druhé trati s traktorem značky FENDT, který na soutěž zapůjčil smluvní partner školy společnost AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí. Tento traktor všem soutěžícím velmi fundovaně představil a na soutěžní trati ukázal zástupce firmy pan Milan Hatle.
 
Každá trať se hodnotila zvlášť, do Národního kola se postupovalo pouze z jízdy s traktorem ZETOR. S tímto traktorem zvítězil Pavel Vašák, s traktorem značky FENDT v chlapcích zvítězil Matěj Kubynec. V dívkách zvítězila Michaela Klabanová z Gym., SOŠ, SOU a VOŠ Hořice.
 
Ceny do soutěže věnoval Zemědělský svaz České republiky Praha a Hradec Králové, společnost AGROMEX Cerekvice nad Bystřicí a další partneři akce.


1/5