08.01.2021

První TIGO na Vysočině

Značka Fendt patří mezi renomované dodavatele sklizňové techniky a velký důraz klade na vývoj a výrobu sběracích vozů. Záběr modelové řady TIGO je velice rozsáhlý a zahrnuje modely o objemu, dle DIN, v rozsahu 22 – 54 m3. Nabídka sběracích vozů pamatuje jak na menší zemědělce, tak na velké podniky a podniky služeb. Vrcholem nabídky je řada TIGO XR, která je určena pro profesionální využití.
A právě zástupce řady XR, přesněji řečeno model Fendt TIGO 75 XR o objemu 44 m3 dle DIN, pracuje od podzimu roku 2020 na Vysočině. Zákazník se pro daný model rozhodl na základě praktického předvádění při sklizni travní senáže, zavadlé hmoty jetele a rovněž vůz vyzkoušel jako odvozní prostředek při sklizni silážní kukuřice.
Řada XR nabízí řadu technicky vyspělých řešení, díky kterým maximálně využijete ložný prostor, rovnoměrné zpracování délky řezanky a šetrného pohybu na travních porostech a orné půdě.
Konkrétní sběrací vůz je vybaven hydraulicky poháněným a odpruženým sběračem o šířce sbírání 2200 mm dle DIN, disponuje 45 individuálně jištěnými noži, které doplňuje integrované broušení. Součástí výbavy je elektronicky ovládané nucené řízení, hydropneumatický podvozek a pneumatiky 800/45 R26,5 Flot Trac určené do náročných podmínek.
K benefitům patří otevřená nástavba s hydraulicky polohovatelným předním čelem, které zajišťuje zvýšení objemu o 6 m3. Pohyblivé přední čelo společně s propracovanou automatikou plnění umožňuje maximální využití kapacity vozu. Navíc urychluje vyprazdňování řezanky v silážním žlabu.
Sběrací a řezací vozy Fendt TIGO představují efektivní systém sklizně zavadlé píce a silážních plodin, a navíc sluší traktoru každé značky.


1/5