04.07.2022

Propracovaná technika pro pletí

Německá značka Kerner z bavorského Aislingenu se stále častěji objevuje na našich polích. Jedná se o typickou rodinnou firmu, které nabízí řadu inovací a své produkty neustále zdokonaluje. Majitelé sledují moderní trendy pěstování polních plodin a rozšiřují svůj program. Proto byla založena ve spolupráci s rakouskými partnery značka DicksonKerner, která se zaměřuje na vývoj a výrobu nářadí pro meziřádkovou kultivací a mechanickou likvidaci plevelů.

Oblíbené produkty zahrnují především řádkové plečky řady Variofield s typovým označením 300, 480 a 630. Označení koresponduje s celkovou šířkou nosného rámu. Technika Variofield se nabízí v provedení označeném písmenem H, tj. s radličkovými pracovními orgány a dále v provedení M, tj. s nožovými válci. Při konstrukci vsadil výrobce na patentovaný dvojitý rám, díky kterému lze pracovat s různými typy pracovních orgánů. Rovněž můžeme vytvářet různé kombinaci pracovních sekcí.

Důmyslná konstrukce nářadí vyniká snadným nastavováním rozteče pracovních orgánů a jejich rychlou záměnou. Hovoříme o tzv. modulární konstrukci. Nechybí široká nabídka příslušenství. Mezi vyspělé konstrukční prvky řadíme především praxí prověřený kamerový systém. Díky němu se nářadí automaticky přizpůsobí stavu porostu a umožňuje efektivní likvidaci plevelných rostlin. V rámci nabídky příslušenství pamatuje výrobce na různé typy kopírovacích kol, ochranné disky či přídavné prstové kotouče umožňující odstranění plevelů mezi jednotlivými rostlinami.

Značka DicksonKerner pracuje na vývoji dalšího nářadí určeného pro mechanickou likvidaci plevelů a kypření. Jedná se především o modely určené pro obhospodařování velkých ploch a dále pak o techniku se specifickými druhy pracovních orgánů.


1/5