10.11.2019

Přesvědčivá lišta PowerFlow

Značka Fendt se může pochlubit širokým portfoliem sklízecích mlátiček od modelů řady E a L pro menší hospodářství až po nové axiální sklízecí mlátičky Ideal. Středem nabídky jsou zástupci řady C, které dnes s úspěchem využívají rodinné farmy i zemědělské podniky.
Od letošního roku pracuje jeden ze zástupců, konkrétně model Fendt 6335 C v podhorských podmínkách Orlických hor. Mlátička osazená žacím válem PowerFlow o záběru 7,7 m sklízí od letošního léta v podniku Hermas a.s. veškeré druhy obilovin, řepku a semenné porosty trav. Nové majitele mlátičky o výkonu 265 kW (360 k) a objemem zásobníku zrna 9000 l přesvědčil právě systém PowerFlow.
Jedná se o podélné vkládací dopravníky v celé šířce pracovního záběru, které usnadňují sklizeň hutných porostů, plynulé vkládání hmoty a celkově přispívají k vyšší denní výkonnosti mlátičky. Právě výkonnost a průchodnost při sklizni ploch ozimé řepky a trav na semeno přesvědčila společnost Hermas k pořízení daného typu sklízecí mlátičky.  
Zástupci dané řady vynikají mj. šířkou mlátícího bubnu 1600 mm a průměrem na úrovni 600 mm. Velice efektivní řešení představuje zubový separační rotor systému MSC. Typ 6335 je koncipován jako šesti-vytřásadlová mlátička. Součástí výbavy je zcela logicky drtič slámy doplněný metačem plev. Jako hnací agregát používá osvědčený vznětový přeplňovaný šestiválec ACGO Power o zdvihovém objemu 8,4 l.


1/5