26.03.2021

Předváděcí vůz TIGO 100 XR/D

S blížící se sezónou začínají na jednotlivé pobočky Agromexu přicházet předváděcí stroje určené pro sezónu 2021. Součástí flotily předváděcí techniky budou v letošním roce různé typy senážních vozů Fendt TIGO.  Velké podniky a podniky služeb vyžadují výkonnou sklizňovou techniku a profesionální technická řešení. Proto je k dispozici vrchol nabídky sběracích vozů – třínápravový model Fendt TIGO 100 XR/D.
Vůz je koncipovaný jako víceúčelový, tzn. že se využívá jak pro sběr a řezání hmoty z řádku, tak jako velkoobjemový odvozní prostředek. Při odvozu kukuřice se používá kryt vkládacího kanálu. V této třídě vsází výrobce na praxí prověřenou nástavbu s hydraulicky polohovatelným předním čelem. Daný typ čela usnadňuje plnění ložného prostoru a je spojen s osvědčeným systémem automatického plnění VarioFill.
Hydraulické sklápění čela směrem dozadu zvyšuje výkonnost při vyprazdňování materiálu. Naopak při vyklopení směrem vpřed získáváme až 6 m3 kapacity navíc. Standardní objem ložného prostorou činí 52 m3 dle DIN, při středním stlačení 100 m3. Modely označené písmeny XR/D disponují 3 rozdružovacími a dávkovacími válci. Podlaha vozu je v přední části skloněna s ohledem na snížení energetické náročnosti při samotném plnění řezankou.
Součástí standardní výbavy modelu Fendt TIGO 100 XR/D je hydraulicky poháněný neřízený sběrač se 7 řadami prstů a hydraulickým odlehčováním. Nechybí zesílení pohonu HD. Namísto klasických plechů sběrače zvolil výrobce komponenty vyrobené z odolného plastu. Šířka sbírání dosahuje 2200 mm dle normy DIN. Řezání je záležitostí masivního spirálového rotoru o průměru 800 mm a sady 45 řezacích vozů jištěných systémem Trimatic. Konstrukce řezání umožňuje dosahování teoretické délky řezanky 37 mm. Součástí výbavy je výkonné brousící zařízení.
Vlastní podvozek nabízí několik technických zajímavostí. Hydropneumaticky odpružená oj se závěsem typu K-80 se pojí s elektronicky ovládaným nuceným řízením. Hydropneumatické odpružení standardem, díky kterému nabízí vozy Fendt TIGO systém FCS, tedy Fendt Stability Control pro dosažení maximální stability a komfortu během přepravy. Podvozek obouvá pneumatiky o rozměru 800/45 R26,5. Jejich dezén je uzpůsoben jízdě na travních porostech i v náročných podmínkách sklizně silážní kukuřice. Předváděcí vůz navíc disponuje vážícím systémem.
Mimo výše uvedených technických řešení nabízí TIGO 100 XR/D řadu užitečných pomocníků. Jedná se především o dvoustupňový pohon podlahového dopravníku, držák druhé sady nožů, kterou má tak obsluha ihned k dispozici. Práci usnadňuje přídavné LED pracovní osvětlení a kamera pro monitorování ložného prostoru.


1/5