19.03.2021

Představení modelů 200 Gen3

Značka Fendt vyrábí standardní kolové traktory všech výkonových kategorií. Jedná se jak o úzkorozchodné a klasické farmářské traktory, tak modely různých výkonových řad po zástupce nejvýkonnějších modelů určených pro nejtěžší podmínky.
Výrobce představuje každoročně nejrůznější inovace a pravidelně obměňuje a doplňuje stávající řady. Pro letošní rok jsou určeny doslova horké novinky, a to kolové traktory modelové řady 200 Vario Generation 3. Stejně jako ostatní modely se vyrábějí v bavorském výrobním závodě v Marktoberdorfu.
Kolové traktory Fendt 200 Vario Generation3 jsou k dispozici ve dvou modelových liniích. Řada S představuje klasické farmářské traktory, modely V/F/P zastupují ucelený program úzkorozchodných traktorů pro sady a vinice. S ohledem na požadavky zákazníků a využití traktorů volíme výbavové stupně Power, Profi a Profi Plus.
Všechny modely vsázejí na osvědčené tříválcové agregáty o zdvihovém objemu 3300 cm3, které splňují nejpřísnější emisní normy. Nominální výkon činí 53 – 77 kW (72 – 105 k) dle ECE R 120, maximální výkon dosahuje 69 – 84 kW (84 – 114 k). Novinkou je v případě modelů 211 Vario DP systém Fendt Dynamic Power, který umožňuje navyšování výkonu motoru na úroveň 91 kW (124 k).
Absolutní novinku však představují zcela nové kabiny, konfigurace a ergonomie ovládacích prvků. Nabídka rovněž zahrnuje unikátní platformu FendtONE. Díky ní vytváříme propojení prostředí traktoru a kanceláře. Systém již úspěšně funguje v traktorech Fendt řady 300 G4 a 700 G6. Oproti předchozím řadám přibyla do kabiny zcela nová loketní opěrka, programovatelné ovládací prvky a různé kombinace ovládacích terminálů.
Zástupci nových modelových řad zachovávají značně širokou nabídku umožňující individuální konfigurace. Řadu prvků výbavy tak přebírají modely řady 200 z kolových traktorů Fendt vyšších výkonových řad. Dobrou zprávou je, že jsou zástupci nových řad v různých konfiguracích a výkonových verzích objednány také pro zákazníky na náš trh.


1/5