31.10.2019

Přednosti řezacích vozů Tigo

Značka Fendt dnes nabízí kompletní program techniky pro sklizeň píce a výrobu objemných krmiv. Pro velké zemědělské podniky a profesionální poskytovatele služeb jsou určeny víceúčelové řezací vozy TIGO modelových řad PR a XR. Díky důmyslné konstrukci nacházejí uplatnění od jara do podzimu při sběru zavadlé hmoty z řádku a jako odvozní prostředky nejen při sklizni silážní kukuřice. Ložný objem podle DIN dosahuje 31 – 54 m3.
Víceúčelové sběrací vozy se agregují do spodního nebo horního závěsu traktoru s tím, že mohou být kromě náběžného řízení vybaveny také řízením nuceným, přičemž výrobce nabízí mj. elektroniky ovládané nucené řízení. Vysokou míru komfortu umocňuje hydro-pneumatické odpružení oje.
Sběr materiálu z řádku je záležitostí tzv. neřízeného sběrače, přičemž výrobce nabízí také hydraulicky proháněné provedení. Šířka sběrače mezi vnějšími prsty dosahuje 2000 mm, vzdálenost mezi bočními plechy pak 2260 mm, takže si poradí i s velmi hutnými řádky. Samotné vkládání je vždy záležitostí masivního spirálového vkládacího rotoru, který pracuje ve spojení se 40 noži (provedení PR) a 45 noži (provedení XR). Nože jsou individuálně jištěné vinutými pružinami a vozy TIGO disponují výklopným nosníkem nožů.
Samotná nástavba nabízí hydraulicky polohovatelné přední čelo a systém automatického plnění VARIOFILL. Přední čelo plní hned několik základních funkcí. Umožňuje stlačování materiálu uvnitř nástavby, je-li sklopeno směrem dopředu, dochází ke zvýšení ložného objemu o cca 6 m3 a dané konfigurace se využívá nejen za situace, kdy slouží vůz jako odvozní prostředek. Sklopením čela dozadu dosahujeme snížení času potřebného pro vyprazdňování hmoty. Oba modely vozů jsou je možné na přání vybavit rozdružovacími a dávkovacími válci nebo hydraulickými krycími clonami pro zamezení ztrát během přepravy hmoty.
Konfigurace podvozku nabízí rovněž několik možností. Budoucí uživatel může volit mezi standardním odpružením listovými pery nebo hydraulickým typem podvozku včetně systému FENDT STABILITY CONTROL (FSC), který zvyšuje stabilitu v členitém a svažitém terénu a rovněž komfort během přepravy. Nabídka zahrnuje dvou a třínápravové provedení, přičemž maximální rozměr pneumatik činí 800 / 45 x 30,5.
Velice široký je výčet příslušenství montovaného na přání, kdy jen namátkou vybíráme hydraulické odlehčování sběrače, integrovaný systém broušení, vážení, kamerový systém, dvoustupňový hydraulický pohon laťových dopravníků a další možnosti.   

 


1/5