22.01.2020

Populární čtyřicetpětdvanáctka

Společnost Agromex je generálním zástupcem značky Weidemann na českém trhu od července 2017. Za tu dobu dodala na trh desítky strojů tohoto předního německého výrobce manipulační techniky a nosičů nářadí. Velmi populární je nejen na našem trhu kompaktní teleskopický nakladač nesoucí označení T 4512. Daný model nabízí řadu zajímavých konstrukčních řešení, které se osvědčují v prostředí zemědělských podniků nebo v komunálním sektoru.
Typové označení T 4512 napovídá, že se jedná o teleskopický nakladač klasické konstrukce s maximálním dosahem na čepu nářadí 4523 mm a užitečnou nosností při maximální výšce zdvihu 1200 kg. Nakladač dále vyniká kompaktními rozměry - šířkou 1560 mm, výškou kabiny 1961 mm a poloměrem otáčení 2722 mm. Standardem je hydrostatický pohon 4 x 4, řízení všech čtyř kol nebo hydraulický systém s čerpadlem o výkonnosti přesahující 40 l/min.
Přes malé rozměry nabízí nakladač prostornou a pohodlnou kabinu, komfortní ovládání pracovních funkcí výložníku, pojezdu nebo 100 % uzávěrky diferenciálu prostřednictvím ergonomického joysticku. Sedadlo je na přání pneumaticky odpružené a vyhřívané. Unikání je systém VLS, kdy má obsluha možnost volby mezi automatickými režimy práce výložníku s různými druhy nářadí. Standardem je vždy rychloupínací systém nářadí, kdy dominuje vlastní upínání „weidemann“ nebo „euro“.
Nakladače jsou osazeny praxí prověřenými tříválcovými motory Yanmar o výkonu 29 kW (40 k). Na přání je možné volit mezi maximální konstrukční rychlostí 20 nebo 28 km/h. Hydrostatický systém pojezdu disponuje 2 rozsahy. Na přání je možné dodat také výkonnější čerpadlo pracovní hydrauliky s průtokem 70 l/min. Pro doplnění uveďme, že úhel natočení kol činí 38° s tím, že zadní náprava je výkyvná v rozsahu ± 7 °.  
Důležitým aspektem pro přihlášení k provozu na veřejných komunikacích je předepsané osvětlení, držák registrační značky a oranžový maják. Agromex je jakožto akreditovaný zástupce oprávněn vystavovat potřebné doklady nutné pro registraci vozidla.


1/5