30.11.2020

Nový model T 4512 k dispozici

Nejen na českém trhu patří kompaktní manipulátor Weidemann T 4512 mezi nejoblíbenější modely, které se osvědčují v zemědělství, komunálním sektoru a dalších odvětvích. Pro rok 2020 připravil výrobce zcela nový model, který si zachovává kompaktní rozměry, nosnost a dosah výložníku, avšak přidává řadu vyspělých konstrukčních prvků. První objednané nakladače přicházejí z výrobního závodu a míří k prvním zákazníkům.
Mezi typické vlastnosti nového manipulátoru patří nosnost při maximálním zdvihu 1250 kg a maximální dosah na čepu nářadí na úrovni 4.537 mm. Pro pohon vsází Weidemann na vyspělé agregáty Yanmar o výkonu 18,4 nebo 33,1 kW (25 nebo 45 k). Na základě praktických zkušeností volí uživatelé výkonnější provedení a nejinak je tomu také v případě nových modelů. Kompaktní rozměry umocňuje celková šířka 1560 mm.
Zcela nová je kabina, která je oproti předchůdci prostornější, vzdušnější a nabízí z pohledu ergonomie příkladné uspořádání ovládacích prvků. Nabízí možnost volby z různých typů sedadel a loketní opěrce nově dominuje komfortní joystick používaných u větších typů manipulátorů. Součástí výbavy je palubní počítač s přehledným displejem. Novinkou je na přání dodávaná klimatizace.
Osvědčená konstrukce podvozku nadále disponuje řízením všech čtyř kol. Úhel natočení dosahuje vynikajících 38°. Novinkou je volba různých jízdních režimů s tím, že můžeme volit mezi řízením kol přední nápravy nebo krabím krokem. Celkem máme k dispozici 3 režimy řízení kol. Maximální pojezdová rychlost činí 20 nebo 30 km/h.  Absolutní novinku představuje volba z různých pracovních režimů spojených s pojezdovou rychlostí, regulací pracovních otáček motoru a trakčních schopností.
Jak je již u společnosti Agromex dobrým zvykem, jsou nové modely součástí flotily předváděcích nakladačů Weidemann. Vyzkoušejte si tak snadné manévrování, unikátní pracovní režimy výložníku v rámci systému VLS nebo příjemné pracoviště obsluhy. Nabízíme možnost vyzkoušení v konkrétních provozních podmínkách. Předváděcí stroje disponují rovněž širokou škálou pracovního nářadí a příslušenství. Neváhejte se obrátit přímo na naše obchodní zástupce.


1/5