26.04.2021

Novinka v programu Fendt

Značka Fendt nabízí ucelený program techniky pro sklizeň píce. Mezi novinky na českém trhu patří zcela nová modelová řada Slicer FQ. První žací stroje nové generace jsou k dispozici na pobočkách firmy Agromex.

Žací stroje této řady jsou k dispozici pod označením Slicer 310 FQ a 360 FQ. Pracovní záběr činí 3,12 a 3,62 m. Zákazníci značky mají na výběr mezi standardním provedením FQ, dále pak FQ KC s prstovým kondicionérem nebo FQ RC s mačkacími válci.
Na základě požadavků z praxe přichází Fendt s modely o záběru až 3,62 m, které jsou pro sklizeň travních porostů s důrazem na rovnoměrné zavadání hmoty osazeny prstovým kondicionérem.

Mechanické nastavení intenzity zpracování píce je velmi jednoduché a dobře přístupné. Nabízí celkem 4 stupně intenzity lámání stébel. K rozprostírání hmoty dále slouží nastavitelné usměrňovací plechy.

Základním konstrukčním prvkem je nová svařovaná lišta žacího stroje. Pohon žacích disků zajišťují ozubená kola. V závislosti na pracovní šířce je řada FQ osazena 6 nebo 7 disky. Nechybí standardní rychloupínání žacích nožů. Každý z disků je navíc opatřen jištěním střižnou pojistkou. Pro práci v náročných podmínkách je možné vlastní lištu opatřit zvýšenými splazy. Výše uvedené možnosti snižují nároky na údržbu a přispívají k delší životnosti stroje.

Řada FQ vyniká zcela novým systémem zavěšení žacího stroje. Jeho součástí je osvědčené hydro-pneumatické odlehčování TurboLift. Žací stroje agregujeme přímo do tříbodového závěsu traktoru. Součástí standardního provedení je převodovka pro pohon v režimu 1000 otáček za minutu.

Při vývoji pamatoval výrobce také na praktické detaily, mezi které patří ochranné lemy žacího stroje a jednoduše sklopné postranní kryty vlastního žacího ústrojí.


1/5