03.05.2020

Nové ovíječky Fendt k dispozici

Značka Fendt nabízí komplexní program techniky pro sklizeň píce a výrobu objemných krmiv. Program tohoto renomovaného výrobce zahrnuje žací stroje, obraceče a rotorové shrnovače. Součástí portfolia jsou svinovací lisy a technika pro lisování hranolovitých balíků. Nechybí sběrací vozy a řezačky. Nově má značka k dispozici závěsné ovíječky válcových balíků Rollector.
Základem nabídky je závěsný model Rollector PT 130 určený pro ovíjení válcových balíků o průměru 0,9 – 1,3 m, výkonnější zástupce Rollector PT 160 umožňuje práci s balíky, jejichž průměr činí 1,25 – 1,5 m. Součástí standardní výbavy je hydraulické nakládací rameno. Menší z obou ovíječek nabízí nastavitelný podvozek pro dosažení minimální transportní šířky a maximální stability při práci se strojem. Na přání je k dispozici jednoduché zařízení pro překlápění balíků.
Výkonnější Rollector PT 160 vyniká pevným provedením podvozku a koly s nízkotlakými pneumatikami, které výrazně šetří povrch pozemku. Díky robustní konstrukci je možné daný typ ovíječky využívat současně k ovíjení válcových balíků a jejich přibližování v rámci pozemku. Oba modely se agregují s tažným prostředkem nastavitelnou ojí. Součástí výbavy obou modelů je propracované komfortní ovládání.

 


1/5