02.08.2021

Nové modely 200 Vario G3 přicházejí

Značka Fendt pro rok 2021 připravila zcela nové modely Fendt 200 Vario G3. Jedná se o úplně novou typovou řadu, která přináší řadu novinek a technických řešení, které představují v dané výkonové kategorii naprostý unikát. Se špičkovými technologiemi, které tyto kompaktní traktory nabízejí, se potkáváme ve vyšší výkonových řadách traktorů Fendt 300 G4 až Fendt 1000 G3.

První zástupci těchto traktorů postupně přicházejí také do České republiky.  Jedná se o zástupce univerzálních kolových traktorů výkonové řady 53 - 77 kW nominálního výkonu dle normy ECE R 120.

Na modletické pobočce již máme model 211 Vario G3, který disponuje nominálním výkonem 77 kW (ECE R 120), maximálním výkonem 84 kW a dále nabízí navyšování výkonu Dynamic Power až do hodnoty 91 kW (ECE R 120).

Nové modely jsou k dispozici ve výbavových stupních Power, Profi a Profi+. Díky tomu je možné přizpůsobit traktory individuálním potřebám zákazníků.

Modely s nejvyšší výbavou Profi+, což mj. znamená, že jsou plně připraveny pro montáž automatického navádění, vč. využití signálu RTK s přesností ± 2 cm. Součástí výbavy traktoru je tzv. agronomický balíček, který mj. umožňuje přenos dat a jejich správu a to za účelem sledování využití stroje a správy zakázek.

Zcela unikátní je v dané výkonové třídě kolových traktorů provedení kabiny a pracoviště obsluhy. Jedná se především o digitální přístrojový štít a dále pak ovládací terminál 12", který je součástí zcela nové loketní opěrky. Obsluha má možnost individuální konfigurace ovládacích prvků a to jak na zcela novém joysticku, tak na ovládací liště. 
Dále má obsluha k dispozici ovládací joystick určený pro práci s čelním nakladačem (včetně přepínání směru jízdy) s tím, že dále práci s tímto příslušenstvím usnadňuje panoramatické čelní sklo se zorným úhlem 100°.

Kolové traktory Fendt řady 200 Vario G3 přebírají řadu ovládacích prvků, možností výbavy a ovládání, vč. správy strojového parku, pro který používá výrobce obchodní označení FendtONE. Pro dokreslení technické vyspělosti této řady kompaktních a farmářských traktorů můžeme uvést, že využívají technologií, s nimiž se setkáváme v traktorech nejvyšších výkonových řad.

Modletický model Fendt 211 Vario G3 v provedení Profi+ Settings 2 disponuje unikátním systémem navyšování výkonu motoru Dynamic Power. Jeho součástí jsou senzory snímající odběr energie jednotlivými konstrukčními prvky, kdy systém na základě vyhodnocení těchto informací provádění navyšování výkonu motoru. Senzory sledují traktor jako celek s tím, že nevyhodnocují spotřebu energie hlavních prvků, jakými jsou např. vývodová hřídel, pojezdová rychlost, ale pracují také s energetickými nároky příslušenství, jako je např. klimatizace, chladící soustava. Navyšování výkonu je tedy k dispozici při zvýšených požadavcích na odběr výkonu motoru.

Traktory Fendt řady 200 G3 tak umožňují využívat dané technologie také v prostředí menších hospodářství.


1/5