26.07.2022

Nová řada Fendt Tigo

Značka Fendt promyšleným způsobem rozšiřuje nabídku zemědělské techniky. Její program sběracích a řezacích vozů pamatuje na malá hospodářství, středně velké farmy i velké podniky a poskytovatele služeb.

K novinkám v této oblasti ředíme víceúčelové modely Fendt Tigo 65 VR a 75 VR o objemu 65, respektive 75 m3 při středním stlačení. Celková hmotnost obou zástupců činí 24000 kg.
Řada VR byla vyvinuta s ohledem na univerzální využití, kompaktní stavbu celého vozu a dlouhou životnost. Dané vozy vynikají nízkými nároky na příkon. Modely Tigo VR jsou určeny pro agregaci s kolovými traktory s výkonem od 110 kW (150 k). Výrobce se při jejich vývoji dále soustředil na dosahování čistého sběru řádků píce.

Na sběrač široký 2000 mm dle DIN, který je hydraulicky poháněný, navazuje výkonný spirálový vkládací a řezací rotor. Díky praxí prověřenému řezacímu ústrojí, které je osazené 40 noži, dosahujeme délky řezanky 37 mm. Průměr rotoru je 800 mm. Řezací ústrojí dále doplňuje integrované brousící zařízení, které je poháněno hydraulickým olejem traktoru. Díky němu můžeme provádět broušení nožů přímo na poli, a to s ohledem na aktuální sušinu sklízeného materiálu.

Řada VR sleduje poslední trendy ve vývoji a výrobě sběracích vozů, disponuje otevřenou nástavbou a předním hydraulicky polohovatelným čelem. Součástí konstrukce je rovněž systém automatického plnění ložného prostoru.

Navíc můžeme využívat sběrací vozy Tigo VR jako výkonné odvozní prostředky nejen při sklizni senáže či siláže se sklízecími řezačkami Fendt Katana. Výrobce nabízí tyto modely jak v provedení se standardním hydraulicky otevíratelným zadním čelem, tak se 2 nebo 3 dávkovacími válci. Nechybí možnost vlastního vážícího zařízení.

Specialitou značky Fendt jsou robustní podvozky, kdy nechybí provedení s hydro-pneumatickým odpružením a systémem Fendt Stability Control. Díky němu využíváme vyrovnávání ve svažitém a členitém terénu, což zvyšuje komfort a jízdní stabilitu soupravy.

Výrobce nabízí širokou škálu pneumatik 710 – 800 mm v kombinaci s disky rozměru 26,5 nebo 30,5´´. Budoucí uživatel může rovněž volit mezi náběžným a nuceným řízením náprav a přizpůsobit si tak sběrací vůz vlastním, náročným požadavkům.


1/5