20.08.2020

Nástupce populárního modelu

Značka Weidemann, která patří mezi vedoucí výrobce manipulační techniky, neustále inovuje svoje produkty a rozšiřuje nabídku techniky. Mezi nejúspěšnější modely patří, nejen na trhu v České republice, kompaktní teleskopický nakladač Weidemann T 4512.

Tento manipulátor se v roce 2020 dočkal svého nástupce, který přináší řadu nových možností z hlediska volby výbavy dodávané na přání a podstatně tak rozšiřuje možnosti využití.
Nový model T 4512 charakterizuje nosnost při maximálním zdvihu 1250 kg a maximální dosah na čepu nářadí 4.537 mm. Jako pohonné jednotky zvolil výrobce vyspělé agregáty Yanmar o výkonu 18,4 nebo 33,1 kW (25 nebo 45 k). Kompaktní rozměry podtrhuje celková šířka 1560 mm. Dané technické údaje předurčují zmíněné nakladače pro práci ve stájových provozech, komunálním sektoru a dalších odvětvích.

Oproti svému předchůdci nabízí zcela novou kabinu obsluhy s možností volby různých typů sedadel, a to včetně provedení s vyhříváním, látkovým potahem a pneumatickým odpružením. Výbava na přání nově zahrnuje také klimatizaci.

Pohon pojezdu je nadále plně hydrostatický s tím, že nové modely mohou pracovat s různými jízdními režimy.

Další inovace se týkají konstrukce podvozku, kdy standardem nadále zůstává řízení všech kol s úhlem natočení 38°. Daná konfigurace nabízí maximální obratnost a minimální poloměr otáčení. Na přání je možné pracovat se 3 režimy řízení – přední náprava, všechna kola a krabí krok. Maximální pojezdová rychlost činí 20 nebo 30 km/h. Pro zvýšení trakčních schopností nabízí nakladač 100 % uzávěrku diferenciálu.


1/5