07.07.2022

Lisy Fendt s pevnou komorou

Značka Fendt se v posledních letech profiluje jako dodavatel komplexních sklizňových technologií. Nedílnou součástí této světoznámé značky je nabídka svinovacích lisů Fendt Rotana.

Modely Rotana V pracují s proměnlivou lisovací komorou, která umožňuje vytvářet balíky až do průměru 1,8 m. Naopak lisy Rotana F 130 umožňují lisování balíků o průměru 1,25 m. Šířka balíku činí 1,23 m, což umožňuje dosahovat slisovaný objem hmoty na úrovni 1,50 m3.

Na našem trhu jsou populární modely Fendt Rotana F 130 Xtra osazené řezacím ústrojím s 13, 17 nebo 25 noži. Většina uživatelů volí neřízený sběrač o šířce 2,25 m, nicméně výrobce pamatuje také na sklizeň extra širokých řádků a nabízí sběrací ústrojí o záběru 2,4 m.

Otočná kopírovací kola, boční vkládací šneky a pohyblivý přítlačný válec jsou zárukou čistého sběru i v náročných podmínkách. Lisy s řezáním disponují spirálovým vkládacím rotorem tvořeným robustními segmenty uspořádanými do tvaru písmene V. Standardem je hydraulicky výklopné dno rotoru.

Srdcem svinovacích lisů Fendt Rotana F 130 je praxí prověřená lisovací komora. Součástí konstrukce je mechanický zámek na obou stranách vrat komory, který zajišťuje dosažení maximálního tlaku po celou dobu lisování. Vlastní lisovací komoru tvoří 18 profilovaných ocelových válců PowerGrip, které jsou zárukou vysoké výkonosti, rychlého stlačení hmoty a nabízí velmi tichý chod. Standardem je osvědčené vázání do sítě. Výrobce navíc přichází s extra výbavou v podobě balíčků Comfort nebo Silage. Díky můžeme lisy dokonale přizpůsobit konkrétním sklizňovým podmínkám.

Výrobce nabízí různé konfigurace podvozku, kdy na českém trhu pracujeme především se vzduchovými brzdami a nízkotlakými pneumatikami. Jejich maximální rozměr činí 550/60x22,5.

Nedílnou součástí je komfortní ovládání E-Link. Následuje E-Link Pro v kombinaci se systémem ISO-BUS. Uživatelé traktorů Fendt ovládají lisy prostřednictvím Vario terminálu nebo systému FendtONE nové generace.  

 


1/5