28.08.2020

Lemken pro precizní přípravu a setí

Nedílnou součástí nabídky firmy Agromex je technika pro zpracování půdy a setí značky Lemken. Řada spokojených zákazníků této techniky používá jako tažné prostředky výkonné traktory Fendt.  Proto se stále častěji v zemědělských provozech objevují agregace kolových traktorů Fendt řady 1000 osazených unikáním převodovým ústrojím VarioDrive s technikou Lemken.
V těchto dnech předali kolegové z pobočky Modletice na Kolínsko secí kombinaci tvořenou rotačními branami Lemken Zirkon 12/600 KA a pneumatickým secím strojem Lemken Solitair 25/600 KA o celkovém záběru 6 m. Tato vyspělá sestava pracuje ve spojení s kolovým traktorem Fendt 1042 osazeným šestiválcovým motorem MAN o zdvihovém objemu 12,4 l a výkonu 320 kW (435 k).
Rotační brány Zirkon 12 představují vrchol nabídky značky Lemken v oblasti aktivního zpracování půdy. Pojí se s trapézovým válcem TPW 600. Tento packerválec je zárukou optimálně připraveného seťového lože. Vlastní secí stroj Solitait 25 s rotačními branami agreguje prostřednictvím unikátního podvozku. Jeho součástí jsou vzduchové brzdy a kola opatřená pneumatikami o rozměru 700 / 50 x 22,5.
Vlastní secí stroj disponuje diskovými secími botkami o rozteči 125 mm. Pracovní záběr je rozdělen do 4 sekcí. Čtveřice výsevních jednotek je poháněna elektricky, ventilátor samotný je poháněn hydraulicky. K vysoké denní výkonnosti přispívá zásobník osiva, který pojme 3000 l. Ovládání funkcí secí kombinace je záležitostí systému ISOBUS. Jejich zobrazení je záležitostí jedinečného varioterminálu, který je součástí loketní opěrky traktoru.
První poznatky z praxe ukazují, že spojení techniky Fendt a Lemken nadmíru splnilo očekávání zákazníka. Oceňuje především výkonnost sestavy jako celku, precizní zpracování půdy rotačními branami ve spojení s trapézovým válcem. K přednostem vlastního secího stroje patří ovládání, přesné nastavení výsevku a praxí prověřené uložení diskových secích botek.


1/5