17.07.2018

Lely zastaví v březnu 2020 výrobu strojů pro sklizeň píce

Koncern AGCO, Your Agriculture Company, s celosvětovou působností v oblasti vývoje, výroby a prodeje traktorů a zemědělských strojů oznámil strategické rozhodnutí. Výroba strojů Lely pro sklizeň píce bude v závodech Wolfenbüttel a Waldstetten ukončena v březnu 2020.

Nové závody AGCO na výrobu lisů na kulaté balíky ve Wolfenbüttel a sběracích a řezacích vozů ve Waldstetten pracují zatím naplno pro dosavadní značku Lely i pro značky Fendt a Massey Ferguson koncernu AGCO Full Line. Poté, co byl v listopadu 2017 na veletrhu Agritechnica představen nový program lisů na kulaté balíky, sběracích a řezacích vozů, se poptávka rychle zvyšuje a firmy Fendt a MF zaznamenaly nad očekávání vysoký příliv objednávek.  
AGCO má v úmyslu po sekačkách, obracečích a shrnovačích Lely stáhnout od března 2020 z programu této divize i lisy na kulaté balíky, sběrací a řezací vozy.

„Velmi nás těší, že koncern AGCO Full Line přijal strategii, kde hlavní roli hrají značky Fendt a MF. Rozhodnutí o zastavení výroby strojů pro sklizeň pícnin pod značkou Lely zajistí lepší přehlednost na trhu“, vysvětluje Dr. Rob Smith, Senior Vice President AGCO a General Manager pro  region Evropa a Blízký východ (EME). Dr. Smith navíc informoval o rozsáhlých investicích do vývoje produktů a rozvoje závodů Feucht, Waldstetten a Wolfenbüttel.

Fendt
Fendt je hlavní a prvotřídní technickou značkou koncernu AGCO pro zákazníky s maximálními nároky. Traktory a sklizňové stroje Fendt se uplatňují v zemědělské výrobě zaměřené na zisk a jsou využívány i pro nejrůznější práce mimo zemědělství na celém světě. Fendt je v sektoru zemědělské techniky průkopníkem četných vývojových novinek, a proto jeho zákazníci mají možnost vybavit se rychleji než ostatní inovativními technologiemi pro zvýšení výkonu, efektivnosti a hospodárnosti. Ve svých německých závodech Marktoberdorf, Asbach-Bäumenheim, Hohenmölsen, Feucht, Waldstetten a Wolfenbüttel zaměstnává AGCO kolem 4 900 pracovníků, kteří se zabývají výzkumem, vývojem, výrobou, servisem, prodejem, marketingem a správou žádaných produktů. Více informací najdete na stránkách www.fendt.com, www.fendt.tv, www.facebook.com/fendtglobal, www.youtube.com/FendtTV blog.AGCOcorp.com/Fendt .

Fendt® je mezinárodní značka koncernu AGCO.

 

AGCO
AGCO, Your Agriculture Company, je jedním z předních celosvětových konstruktérů, výrobců a prodejců zemědělských strojů. AGCO podporuje svou rozsáhlou paletou produktů a souvisejících služeb růst produktivity v zemědělství. Stroje AGCO jsou na trh dodávány pod pěti základními značkami Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® a Valtra® s podporou Fuse®, servisu pro přesnou technologii a služby pro optimalizaci zemědělství. Koncern AGCO byl založen roku 1990 a jeho ústředí se nachází v Duluth, Georgia, USA. Čistý obrat koncernu dosáhl v roce 2017 výše 8,3 mld. USD. Další informace najdete na stránkách www.AGCOcorp.com.


1/5