29.03.2020

Kröger s rozmetacím čelem

Přední německý výrobce dopravní techniky Kröger dodává vyspělou dopravní techniku pro zemědělství a stavebnictví. Pro zemědělské podniky a farmy je určena široká škála produktů agroliner, stavební průmysl využívá modely terraliner.
Nedílnou součástí programu zemědělské dopravní techniky návěsy s výtlačným štítem TAW, které se vyrábí ve spolkové zemi Dolní Sasko. Mezi novinky patří rozšíření nabídky o rozmetací ústrojí. Výrobce využívá dvojice svislých frézovacích a rozmetacích válců, které jsou ve spodní části osazeny kotouči s rozmetacími lopatkami. Dvojice válců je určena k aplikaci statkového hnoje. Díky hydraulicky nastavitelné mezistěně a kapotáži se využívá rozmetací ústrojí rovněž pro hnojiva typu kompostů nebo drůbeží podestýlky.
Návěsy s výtlačným štítem jsou k dispozici ve dvou a třínápravovém provedení a nabízí širokou škálu příslušenství.  Dvounápravová technika s označením TAW 20 K zastupuje kompaktní provedení se základním objemem 30 m3. Standardní provedení TAW 20 disponuje ložným objemem 35 m3. Třínápravové návěsy dodávané pod označením TAW 30 nabízí základní kapacitou nástavby 45 m3. Ke všem modelům je k dispozici celá řada nástavců vyrobených jak z ocelového plechu, tak hliníku. Výsledný objem přesahuje v závislosti na modelu 40 – 50 m3. Mezi zajímavosti návěsů patří nerezová podlaha.
Pro pohon rozmetacího čela je podvozek návěsů vybaven kardanovými hřídeli. Dané příslušenství se rovněž využívá ve spojení se zadním čelem doplněným rozdružovacími a dávkovacími válci. Pro přepravu na veřejných komunikacích nabízí výrobce zakrytí stropní části ovládané z kabiny traktoru. Značka Kröger klade důraz na šetrnou jízdu na polích a loukách. Proto nabízí k návěsům TAW pneumatiky o rozměru až 710 /0 x 26,5 ve spojení s různými typy podvozků.


1/5