29.04.2020

Jarní příprava se Stratosem

Jarní období se nese ve znamení přípravy půdy před setím. Odpovědí na výkonnou, precizní a rychlou přípravu představuje Kerner Stratos. Nářadí známého německého výrobce je k dispozici v pracovním záběru 5 – 7,5 m. K dispozici jsou různé modifikace, díky kterým je možné přizpůsobit nářadí rozmanitým podmínkám.
Urovnání hrubé brázdy je záležitostí pružného smyku, za kterým následují čtyři řady slupic, které můžeme osadit různými typy radliček. Výrobce vsází na pružné provedení slupic, které zajišťují důkladné prokypření půdy v požadované hloubce.
Součástí konstrukce jsou hvězdicové míchací disky, které jsou spojeny s hlavním rámem prostřednictvím pružných slupic. Během přípravy půdy před setím slouží rovněž k drcení hrud. Urovnání povrchu půdy a její finální příprava je záležitostí dvojitého článkového pěchu následovaného prstovým zavlačovačem.
Pasivní nářadí tohoto výrobce umožňuje rychlou a efektivní přípravu půdy mimo lehkých písčitých půd, také na těžkých a jílovitých půdách. V náročných podmínkách letošního suchého jara, kdy jsou zvláště jílovité půdy velmi obtížně zpracovatelné předvádí Kerner Stratos příkladné drobení hrud. Provedení se záběrem 7,5 m představuje vhodnou volbu pro traktory Fendt o výkonu 243 kW (330 k).


1/5