30.04.2021

Fendt vstupuje do světa teleskopů

Výrobní program značky Fendt se neustále rozšiřuje. Kolové traktory postupně doplňují nové produkty. Řadu let nabízí tato německá značka pásové traktory, techniku pro výživu a ochranu rostlin, sklízecí mlátičky a komplexní program pro sklizeň píce. Absolutní novinkou jsou teleskopické nakladače Fendt Cargo T 955. Tato řada skvěle doplňuje nabídku nakladačů Weidemann, která je rovněž součástí portfolia společnosti AGROMEX.
Teleskopický nakladač Fendt Cargo T 955 patří do třídy výkonných manipulátorů, a to díky základním parametrům. Maximální dosah na úrovni paletizačních vidlí činí 8,5 m a maximální nosnost představuje 5500 kg. Nakladač pohání čtyřválcový motor o zdvihovém objemu 4,5 l. Nominální výkon dle ECE R 120 činí 123 kW (167 k). Pohon pojezdu CompactDrive pracuje s axiálním pístovým čerpadlem a nabízí plně plynulou regulaci rychlosti. K dispozici je provedení s maximální rychlostí 20, 30 nebo 40 km/h.
Samotný podvozek nabízí tři režimy řízení kol – řízení přední nápravy, řízení všech kol a režim krabího kroku.
Díky konstrukci podvozku dosahujeme minimálního poloměru otáčení 3,98 m. Standardem jsou pneumatiky 460 / 70 – 24. Pro práci v náročných podmínkách máme k dispozici obutí o rozměrech 600 / 55 – 26,5. Práci v terénu usnadňuje 100% uzávěrka diferenciálu. Podvozek nabízí hydraulické vyrovnávání přední nápravy, zadní kyvnou nápravu je možné doplnit systémem zamykání.
Mimo výkonových parametrů a důrazu na obratnost sází značka Fendt na maximální výhled obsluhy a vysokou míru komfortu. Komfortní kabina o šířce 950 mm je odpružená a nabízí maximální možné prosklení. Přehled umocňuje kamerový systém.
Zcela unikátní je možnost hydraulického nastavení pozice kabiny. Díky tomuto řešení má obsluha dokonalý přehled o pracovním nářadí, snadné je nakládání materiálu v případě velkoobjemové dopravní techniky.
Velmi bohatá je nabídka příslušenství. Zahrnuje různé systémy upínání nářadí, které jsou kompatibilní s nářadím ostatních renomovaných výrobců. Široká je nabídka nářadí, do které spadá mj. univerzální lopata o objemu 3 m3 a lopata na lehké materiály s kapacitou 4 m3. Nechybí rozšíření výložníku o vážící zařízení a různé automatické funkce. Samozřejmostí je reverzní ventilátor, přídavné hydraulické okruhy, tempomat pro nastavení nízkých rychlostí pojezdu a mnoho dalších užitečných funkcí. 


1/5