09.02.2021

Fendt je lídrem v oboru 4.0

Od roku 2013 udělila poradenská agentura pro správu ROI-EFESO prestižní ocenění Industry 4.0 Award společnostem, které realizují průkopnické projekty v oblastech Smart Factory a Smart Supply Chain. Kompetenční centrum AGCO / Fendt pro výrobu kabin v Asbach-Bäumenheim získalo cenu „Smart Production“ 2020 za své projekty digitalizace a integrované procesy 4.0. Poprvé se této akce zúčastnili kromě společností z německy mluvících regionů i další společnosti mimo tento region.

„Ocenění ukazuje, že kromě vynikajících vývojových prací je Fendt také lídrem ve výrobě zemědělských strojů a může obstát v mezinárodním srovnání. Díky nejmodernějším výrobním a výrobním zařízením, inteligentním procesům a vysoce motivovaným zaměstnancům dosahuje Fendt vysoce efektivní a agilní výroby. Taková flexibilita je základním požadavkem úspěšné společnosti v oblasti jako je průmysl zemědělských strojů" říká Ekkehart Gläser, výkonný ředitel pro výrobu AGCO/Fendt.

V Asbach-Bäumenheim se vyrábějí kabiny a kapoty pro Fendt a všechna další zemědělská vozidla značky AGCO. Výroba kombinuje agilní podnikovou organizaci s perspektivní technologickou infrastrukturou. Za tímto účelem bylo zaměstnancům představeno „Digitální pracoviště“.
Patří sem například proces digitální kvality s tablety i instalace obrazovek podél montážní linky. Digitální řešení podporují provádění pracovních kroků, zlepšují dokumentaci a nabízejí větší flexibilitu v případě změn produktu. Digitálně podporované řízení projektů umožňuje strategii digitalizace ve výrobním místě Asbach-Bäumenheim.

„Klíčovým faktorem úspěchu naší strategie digitalizace je současné chápání vedení, které umožňuje kreativitu a inovativní řešení. Kromě toho jsme zvýšili transparentnost a rychlost implementace našich projektů na novou úroveň prostřednictvím přístupu digitálního řízení projektů. Ocenění je vynikajícím hodnocením toho, kde se nacházíme a dává nám další motivaci pro další vývojové kroky, “uvádí Thorsten Miethe, vedoucí továrny Asbach-Bäumenheim.

Tady se podívejte na video z předávání ocenění v továrně Asbach-Bäumenheim.


1/5