06.01.2020

Designové pakety pro traktory Fendt

Kolové traktory Fendt dnes svým výkonem pokrývají široké spektrum od 52 do 380 kW (73 – 517 k). Jejich typickým znakem je využití plynulé převodovky Vario a Vario Drive u všech modelů.
Důležitým aspektem je rovněž skutečnost, že všechny traktory vznikají v jediném výrobním závodě v bavorském Marktoberdorfu. Mimo vyspělých technických řešení a individuální konfigurace na přání zákazníka můžeme volit ze široké nabídky designových paketů.
Velmi oblíbená je kombinace pro stroje Fendt typické zelené barvy „Nature Green“ spolu s chromovými a stříbrnými doplňky. Jedná se o netradiční provedení mřížky chladiče, bočních otvorů kapoty a nerezového krytu výfuku. Mezi modely, které jsou takto vyladěny patří traktory řady 500 a 800.
Model 516 v provedení Profi Plus disponuje čtyřválcovým motorem o výkonu 120 kW (163 k). Traktor nachází široké uplatnění při sklizni pícnin, zpracování půdy a zakládání porostů nebo výživě a ochraně rostlin či dopravě. Výrobce pro daný model nabízí rovněž originální čelní nakladač z řady Cargo. ProfiPlus představuje nejvyšší stupeň výbavy včetně velkoformátového dotykové displeje a přípravy pro montáž satelitních technologií.  
Ke komfortu obsluhy přispívá pneumatické odpružení kabiny, sedadlo Evolution Dynamic zahrnující dynamické odpružení, vyhřívání nebo aktivní ventilaci. Součástí výbavy je originální rádio s handsfree sadou. Agregace nářadí je mj. otázkou předního tříbodového závěsu s polohovou regulací a odlehčováním. Traktor může být vybaven 2 předními a 5 zadními hydraulickými okruhy.   
Nejen mezi poskytovateli zemědělských služeb a většími podniky je populární šestiválcový model 828 o výkonu 211 kW (287 k). S ohledem na využití těchto traktorů při zpracování půdy je na přání dodávaný systém regulace tlaku vzduchu v pneumatikách VarioGrip. Naprostá většina těchto traktorů pracuje v provedení Profi Plus s možností volby autopilotů Novatel a Trimble.
Standardem je v daném stupni výbavy pneumatické odpružení kabiny, volba některého z řady vysoce komfortní sedadel Evolution a standardem je opět komfortní loketní opěrka včetně intuitivního dotykového displeje. Nejen pro využití v lesním hospodářství se uplatňuje vyspělé otočné řízení. Široká je nabídka různých typů předního a zadního tříbodového závěsu, různých typů závěsů typu K-80 nebo až 8 vnějších hydraulických okruhů.
 

 


1/5