03.05.2019

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, Modletice

Za krásného počasí se konal další den otevřených dveří společnosti AGROMEX. Tentokrát v Modleticích.

Pro návštěvníky, kterých i letos dorazilo velké množství, byl připraven celodenní program. Dominantním bodem programu byla prezentace zemědělské techniky. Na velkou novinku si budeme muset ještě pár týdnů počkat, ale i tak se bylo na co dívat.

Technika na sklizeň pícnin se nejen přebarvila do zelených barev.
Kompletní sortiment na sklizeň pícnin je od letošního roku nabízen pod značkou FENDT. Díky této změně si mohou být zákazníci jisti, že tato technika bude nabízena v té nejvyšší kvalitě a díky propojení s traktory FENDT bude maximálně využito komunikace mezi touto technikou. Výsledkem bude efektivita provozu, snížení veškerých nákladů a maximalizace výnosů a kvalita práce.

Sklízecí technika byla prezentována ve dvou ucelených řadách. Jedna byla připravena pro malého zemědělce, druhá pro velký zemědělský podnik.
Řada pro malého zemědělce se představila, v agregaci s traktory FENDT modelových řad 300 a 500, s různou technikou pro sklizeň pícnin – žací stroj, obraceč, shrnovač a lis na hranaté balíky.
Druhá řada ukázala silný stroj FENDT modelové řady 900 v agregaci se žací kombinací Slicer. To bylo doplněno řezačkou Katana a senážním vozem Tigo. Vše z dílny FENDT.

U servisní haly měli návštěvníci možnost prohlédnout si roztažená křídla postřikovače Rogator 600, kde rozpětí až 36 m budí respekt.

Dominantou představeného vozového parku byla novinka v portfoliu společnosti AGROMEX – technika na zpracování půdy LEMKEN. Tato značka doplní produktové portfolio tak, že zákazníci získávají v AGROMEXu partnera, který je schopen a připraven poskytnout kompletní služby – od poradenství, přes financování až po kompletní dodávku zemědělské, a komunální, techniky.

LEMKEN se prezentoval 2 stroji. Prvním z nich byl pneumatický secí stroj LEMKEN Solitair 25/600 KA ve spojení s rotačními bránami Zirkon 12/600 KA. Druhým byl polonesený talířový podmítač Heliodor 9/600 KA, vybavený zesílenou nápravou a připojovacím rozhraním.

Upozornit také musím na „ostrůvek“ techniky WEIDEMANN. Nakladače této značky a široká nabídka příslušenství. Ano, to jsou opravdoví pomocníci nejen v zemědělství a na farmách, ale také jako komunální technika.

Pro přepravu komodit nabízí AGROMEX dopravní techniku AGROLINER. V Modleticích byl k vidění třístranně sklopný návěs i přívěs. Třetí exponát byl neméně zajímavý, jednalo se o návěs s výtlačným čelem KRÖGER TAW 20.

Trochu neviditelnou technikou, která byla k vidění jsou navigace. Firma FENDT nabízí také řadu systémů z oblasti precizního zemědělství. Pod označením VarioGuide se skrývá navigační systém, jímž mohou být osazeny traktory FENDT Vario, sklízecí řezačky Katana, postřikovače Rogator 600 a sklízecí mlátičky FENDT série C a IDEAL 7, 8 a 9. Hlavními potřebnými komponenty jsou Varioterminál s úhlopříčkou 7 nebo 10.4 palce a příslušný přijímač. Ostatní příprava je u těchto strojů zabudována již z výroby.
Přínos spočívá v tom, že obsluha traktoru má ulehčenou práci, v návazných jízdách je redukováno neefektivní překrývání záběrů, snižují se provozní náklady i náklady na opotřebitelné díly, je možné pracovat s vyšší precizností i v noci či při zhoršené viditelnosti a stroje dosahují vyšší plošné výkonnosti. Zároveň provádí navigační systém mapování.
Satelitní navigace VarioGuide je plně integrována do stroje, a to jak svým hardwarem, tak i svým ovládáním. V rámci filozofie firmy FENDT „Jeden terminál na vše“ je také ovládání navigace integrováno do Varioterminálu a vyznačuje se jednoduchostí.

Na výstavní ploše v celém areálu pobočky Modletice byla prezentována celá řada další techniky z nabídky AGROMEXu.

Takže, pokud máte zájem o další informace o nabídce nebo o vybrané technice zkusím vás pozvat na další den otevřených dveří, který se bude konat koncem května na pobočce Želkovice nebo navštivte jakoukoliv pobočku naší společnosti nebo kontaktujte naše prodejce.

Určitě najdeme řešení!

Navíc byly připraveny zkušební jízdy, takže si každý mohl vyzkoušet jaké je to vůbec řídit traktor nebo zjistit, jak jsou traktory FENDT vybaveny a jak mu pomohou u něj na farmě, na poli.
Zájemci si také mohli vyzkoušet jednoduchost a přesnost manipulace, kterou umožňuje technika od společnosti WEIDEMANN.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří se přišli do Modletic podívat. Po celý den si mohli pochutnávat na připravených dobrotách nebo se zaposlouchat do hudby v podání p. F. Nedvěda ml. nebo si koupit dárkový předmět ze široké nabídky.

 


1/5